Rewelacyjna gra Korony Kielce w sparingu! Strzelecki popis w Turcji

05-02-2022 15:50,
Mateusz Kaleta

Świetne spotkanie w ramach przygotowań do drugiej części sezonu rozegrała przebywająca w Turcji Korona Kielce. Żółto-czerwoni pokonali rumuńską drużynę FC Universitatea Cluj 6:0, prowadząc do przerwy 4:0. Dwa gole zdobyli skutecznie wykorzystując rzuty karne.

To był koncert w wykonaniu Leszka Ojrzyńskiego - można pomyśleć, śledząc przebieg spotkania z Rumunami. A trzeba przyznać, że kielczanie mieli za rywala piłkarzy znajdujących się dokładnie w tym samym miejscu, co żółto-czerwoni. Universitatea zajmuje 3. miejsce w tabeli rumuńskiej II ligi.

Mimo to na boisku pomiędzy drużynami było widać dużą różnicę. Już do przerwy Korona prowadziła 4:0. Rywalami wstrząsnęło tak naprawdę 12 minut, pomiędzy 29., a 41. minutą spotkania.

Wynik spotkania otworzył najpierw strzałem głową po asyście Dalibora Takaca Grzegorz Szymusik i tym samym rozwiązał worek z bramkami. Następnie po uderzeniu Jakuba Górskiego piłka odbiła się od obrońcy i znowu wpadła do siatki. Dwie minuty później faulowany w polu karnym Szykawka sam wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów, podwyższając na 3:0. A potem z okolic 16. metra przymierzył Oliveira i znowu zmusił bramkarza rywali do kapitulacji.

W przerwie Leszek Ojrzyński dokonał zmian na wszystkich pozycjach, ale jak się okazało, nie był to koniec fantastycznej gry kielczan. Kielczanie strzelili w drugiej połowie dwie kolejne bramki. Najpirew, w 55. minucie arbiter znów wskazał na "wapno", a karnego tym razem na gola zamienił Jakub Łukowski.

Dwie minuty później było już 6:0, gdy piłkę głową po rzucie rożnym do bramki strzelił Piotr Malarczyk.

Oprócz wysokiej porażki, rywale od 75. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu. Po brutalnym ataku na Adriana Danka sędzia pokazał jednemu z piłkarzy z Rumunii czerwoną kartkę.

Przypomnijmy - wcześniej żółto-czerwoni przegrali 1:2 z liderem rosyjskiej drugiej ligi FC Orenburg.

W środę Korona Kielce zagra trzeci sparing na zgrupowaniu w Turcji. Jej rywalem będzie tym razem szósty zespół kazachskiej ekstraklasy FK Aktobe.

Korona Kielce - FC Universitatea Cluj 6:0 (4:0)

Bramki: Szymusik (29'), Górski (32'), Szykawka (34' - karny), Oliveira (41'), Łukowski (55'), Malarczyk (57')

Korona (pierwsza połowa): Zapytowski - Szymusik, Koj, Zebić, Sierpina - Podgórski Sewerzyński, Oliveira, Takac, Górski - Szykawka

Korona (druga połowa): Zapytowski - Corral, Seweryś, Malarczyk, Danek, Gąsior, Łukowski (81' Majewski), Szpakowski, Strzeboński (81' Bojańczyk), Petrović - Amroziński

Żółte kartki: Koj - Balgiu

Czerwona kartka: zawodnik nieznany (74', Universitatea, za drugą żółtą).

fot: Grzegorz Ksel
źródło: własne, Korona Kielce,
Universitatea Cluj

Trwa kompletowanie zespołu Korony Kielce pod dyktando nowego trenera, Kamila Kuzery. Do żółto-czerwonych dołącza nowy piłkarz grający na pozycji ofensywnego pomocnika. To pierwszy i zapewne nie ostatni transfer tej zimy.
Regularnie prowadzona aktywność fizyczna, starannie zbilansowana dieta… a mimo to nadal efekty sportowe Cię nie satysfakcjonują?
Sandra Drabik, a więc zawodniczka SK Kickboxing Kielce, sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Polski w boksie w kategorii do 54 kilogramów. W rozgrywanym w Zabrzu finale Drabik uległa Wiktorii Rogalińskiej z BKS Skorpion Szczecin.
Straszną kontuzją Haukura Thrastarsona Łomża Industria Kielce okupiła środowe zwycięstwo z Pickiem Szeged. Młody Islandczyk przeżył dramat na boisku, a wraz z nich jego koledzy i członkowie sztabu szkoleniowego. 21-latek już na parkiecie przeczuwał powagę sytuacji. Rezonans nie daje pola do optymizmu.
Łomża Industria Kielce pokonała w delegacji Pick Szeged 31:28. Wagę zwycięstwa docenił drugi trener zespołu, Krzysztof Lijewski.
Łomża Industria Kielce pokonała na wyjeździe Pick Szeged 31:28. Żółto-biało-niebiescy okupili ten triumf fatalnie wyglądającą kontuzja Haukura Thrastarsona.
Szczypiorniści z Kielc mają do rozegrania ważne starcie z Orlen Wisłą Płock, do którego dojdzie w niedzielę 11 grudnia o godz. 18.00 na wyjeździe. Łomża Industria Kielce organizowała zapisy na ten mecz i już można odebrać wejściówki.
Pora przystąpić do 9. kolejki zmagań szczypiornistów w Lidze Mistrzów! Łomża Industria Kielce dziś gra na wyjeździe z ekipą Pick Szeged. Zapraszamy na relację tekstową LIVE dostępną na portalu CKsport.pl.
Fantastycznie spisali się młodzi zawodnicy Nosanu Kielce w ostatnich tegorocznych zawodach Grand Prix Polski Juniorów - Junior Tour, rozegranych w dniu 4 grudnia w klubie Frame w Łodzi.
Od przykrej wiadomości zaczyna się 7 dzień grudnia. Znany i ceniony aktor, od kilku lat mieszkaniec Kielc oraz wielki fan najlepszej drużyny piłki ręcznej w kraju, Jan Nowicki nie żyje. Miał 83 lata.
Łomża Industria Kielce w trakcie wyjazdowego maratonu. W środowy wieczór mistrzowie Polski zagrają trzeci mecz z rzędu poza domem. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Pickiem Szeged - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Chorwacki zawodnik, Mario Zebić, który kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Koroną Kielce za porozumieniem stron, znalazł nowy klub.
To mecz, który zdaniem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej jest spotkaniem tygodnia całej 9. kolejki Ligi Mistrzów. Pozostaje wierzyć, że zarówno Pick Szeged, jak i Łomża Industria Kielce, nie zawiodą i stworzą na Węgrzech dobre widowisko. – Chcemy zdobyć bardzo ważne punkty – zaznacza Arkadiusz Moryto, zawodnik klubu z Kielc.
W środę o godzinie 18.45 szczypiorniści Łomży Industria Kielce rozpoczną wyjazdową konfrontację w Segedynie. – Pick Szeged jest niewygodnym rywalem dla każdego przeciwnika – zwraca uwagę kielecki szkoleniowiec.
Przed nami ostatnie dwa mecze 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. We wtorek o przedłużenie mundialowego marzenia powalczą Marokańczycy z Hiszpaniami oraz reprezentacji Portugalii, która podejmie Szwajcarów.
Arkadiusz Moryto został wybrany najlepszym zawodnikiem minionego miesiąca w PGNiG Superlidze. Skrzydłowy odbierze nagrodę przed kibicami zwaśnionej drużyny.
Duże osłabienie Łomży Industria Kielce w końcówce roku. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Tałant Dujszebajew nie będzie mógł skorzystać z Benoita Kounkouda.
Korona po pierwszym tygodniu zimowych przygotowań. Łomża Industria Kielce w trakcie wyjazdowego maratonu - zapraszamy na poniedziałkową audycję Radia eM Kielce, Cały Ten Sport.
Mistrzostwa Świata w Katarze trwają już od blisko 2 tygodni, dlatego też można w pełni ocenić poczynania bukmacherów na polskim rynku. Który z nich ma najlepsze promocje i jak wygląda aktualny ranking?
Sparing Korony Kielce z Górnikiem Łęczna ostatecznie zweryfikował trzech testowanych zawodników i tylko jeden z nich może mówić o szczęśliwym zakończeniu. W najbliższym czasie kielczanie podpiszą umowę z Davidem Gonzalezem Platą „Nono”. Dwaj pozostali nie znaleźli uznania w oczach sztabu szkoleniowego.
Mikołajkowy Turniej Charytatywny im. Kamila Pastuszki zakończony wielkim sukcesem. Impreza odbywająca się w miniony weekend w Bilczy zwieńczona została zebraniem aż 22 tysięcy złotych! Całość zostanie przekazana na leczenie Daniela Szpili, arbitra z Opola, który zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym.
Pierwszy zespół Korony Kielce w sobotę zainaugurował serię meczów kontrolnych. Zawodnicy Kamila Kuzery ograli Górnik Łęczna 4:0, jednak w tym wyniku żadnego udziału nie mieli piłkarze niedawno wystawieni na listę transferową. Graczom niechcianym w kieleckim klubie pozostała gra w drugiej drużynie.
Za nami już cztery mecze w 1/8 finału, a na horyzoncie kolejne, aby skompletować ćwierćfinałowe pary mistrzostw świata. Nieustępliwi Azjaci dokonają kolejnych niespodzianek?
W sobotę poznaliśmy dwóch pierwszych ćwierćfinalistów mundialu w Katarze. Dziś (niedziela, 04.12) do Holandii i Argentyny może dołączyć m.in. reprezentacja Polski. Przed ekipą Michniewicza jednak arcytrudna przeprawa.
Kolejny udany mecz w wykonaniu szczypiornistek Suzuki Korony Handball. Podopieczne Pawła Tetelewskiego ograły na własnym terenie CHkS PŁ Łódź 26:23.
Już jutro tj. 3 grudnia 2022r. w Hali Sportowej Bilcza sędziowie piłkarscy z całej Polski zagrają już po raz piąty charytatywnie. Tym razem turniej organizowany przez Stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają, którego celem będzie wsparcie leczenia sędziego Daniela Szpili. Start godzina 9:00. Serdecznie zapraszamy.
W najbliższych dniach lub godzinach, Korona Kielce ogłosi pierwszy transfer tego okienka, podpisując umowę z Hiszpanem Nono. Żółto-czerwoni testowali jednak jeszcze dwóch pozostałych graczy - lewego obrońcę z Albanii oraz rosłego Litwina na pozycji napastnika.
Korona Kielce blisko pierwszego transferu. Wiele wskazuje na to, że środek pola beniaminka PKO Ekstraklasy wzmocni Hiszpan David "Nono" Gonzalez. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego rozegrał bardzo dobre 45 minut w wygranym sparingu z Górnikiem Łęczna.
Korona Kielce wygrała w pierwszym sparingu zimowego okresu przygotowawczego z Górnikiem Łęczna 4:0. W szeregach kielczan zaprezentowało się trzech testowanych piłkarzy.
Za nami faza turnieju, w której brali udział wszyscy 32 uczestnicy. Rywalizacja na boisku zdecydowała o wyborze najlepszej "16" mundialu w Katarze. Drużyny mają różne cele, od sprawienia niespodzianki, przez godną postawę, aż po kolejne zwycięstwa, jednak marzenie pozostaje takie samo - Puchar Świata. W pierwszym dniu rundy pucharowej o ćwierćfinał mistrzostw powalczą: Holandia z USA i Argentyna z Australią.