Były gracz Korony Kielce Łukasz Kosakiewicz zasilił Sandecję Nowy Sącz

15-01-2022 09:45,
Mateusz Kaleta

Znany kieleckim kibicom z występów w Koronie Łukasz Kosakiewicz wraca na zaplecze Ekstraklasy. 31-latek związał się z piątą drużyną Fortuna 1. Ligi umową ważną do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia.

"Sączersi" zbroją się przed rundą wiosenną rozgrywek, w której będą liczyć się w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Przed paroma dniami ogłosili wypożyczenie Łukasza Zjawińskiego, teraz sięgają też po Łukasza Kosakiewicza.

31-latek grał ostatnio w drugoligowym Zniczu Pruszków. Jesienią rozegrał w II lidze 12 meczów i strzelił dwie bramki. Wcześniej grał w Widzewie Łódź oraz w Koronie Kielce. W zespole żółto-czerwonych debiutował w PKO Ekstraklasie i rozegrał w jej barwach łącznie 60 meczów, strzelając jedną bramkę.

Kosakiewicz ma na koncie 87 występów na poziomie Fortuna 1. Ligi w barwach Widzewa i Chojniczanki. Wcześniej grał też m. in. w Błękitnych Stargard Szczeciński.

Na półmetku sezonu Sandecja zajmuje piąte miejsce w tabeli I ligi, które premiowane jest udziałem w barażach. Do prowadzącej Miedzi Legnica traci 13 punktów.

fot: Sandecja Nowy Sącz

Projekt i wykonanie: CK Media Group