Kacper Rogoziński wypożyczony do Garbarni Kraków

11-01-2022 16:14,
Mateusz Kaleta

Wychowanek Piasta Stopnia i pochodzący z regionu świętokrzyskiego Kacper Rogoziński został nowym piłkarzem drugoligowej Garbarni Kraków. 21-latek zasilił "Brązowych" na zasadzie półrocznego wypożycznia z Wisły Płock, które zawiera również opcję pierwokupu.

Przed rokiem młodzieżowiec był bohaterem transferu z ŁKS-u Probudex Łagów do Wisły Płock. Wcześniej występował w Koronie Kielce. Nie zadebiutował w pierwszej drużynie, ale występował w rezerwach, Centralnej Lidze Juniorów, a młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Efektem były przenosiny do trzecioligowego Łagowa, a potem do ekstraklasy. W barwach Wisły Płock 21-latek zagrał dwa mecze - 20 lutego zadebiutował przeciwko Legii Warszawa, zagrał pierwszą połowę, w której trakcie najpierw sprokurował rzut karny, a następnie zanotował asystę przy golu Filipa Lesniaka. Następnie wszedł jeszcze na kwadrans z Wisłą Kraków. W kolejnych miesiącach występował w drugiej drużynie Wisły Płock. Rozegrał szesnaście spotkań w forBET IV lidze mazowieckiej oraz dwa w Pucharze Polski MZPN Delegatury Płock. Łącznie strzelił siedem goli.

Teraz trener Maciej Bartoszek podjął decyzję o wypożyczeniu młodego piłkarza, który będzie się ogrywał w Krakowie. 

– Bardzo cieszę, że Garbarnia zainteresowała się moją osobą i najbliższe pół roku spędzę w Krakowie. Chciałbym pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w tabeli na koniec rozgrywek. Mam nadzieję, że swoimi liczbami oraz występami na murawie dołożę do tego celu cegiełkę – powiedział tuż pod podpisaniu kontraktu z "Brązowymi" Kacper Rogoziński.

22-latek celuje w dobre występy pod "Wawelem". - Debiut w Ekstraklasie to było to dla mnie wielkie przeżycie. Całe życie dąży się do tego, aby zagrać na tym najwyższym poziomie rozgrywkowym. Bardzo cieszę się, że wystąpiłem akurat w spotkaniach z tak renomowanymi rywalami, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - zapowiada.

fot: Garbarnia Kraków

Projekt i wykonanie: CK Media Group