Nowy człowiek w sztabie Leszka Ojrzyńskiego w Koronie Kielce

10-01-2022 11:07,
Mateusz Kaleta

Leszek Ojrzyński wybrał nowego asystenta, który dołączy do sztabu trenerskiego przygotowującej się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1. Ligi Korony Kielce. Został nim Jerzy Cyrak, który pracował z Ojrzyńskim już w Górniku Zabrze oraz ostatnio w Stali Mielec.

Nowy trener-asystent związał się z Koroną kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku. Jednocześnie w sztabie pozostanie dotychczasowy asystent - Kamil Kuzera, a także trener przygotowania fizycznego Michał Dutkiewicz oraz trener bramkarzy Mateusz Gwizd.

45-latek ma bogate doświadczenie trenerskie - zarówno w roli asystenta, jak i pierwszego trenera. Największe sukcesy osiągał w Poznaniu, gdzie jako asystent dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo Polski. Swoją przygodę w Ekstraklasie rozpoczynał wcześniej - w Lechii Gdańsk u boku Tomasza Kafarskiego.

Cyrak pracował również jako pierwszy trener w drugoligowym Górniku Wałbrzch oraz Pelikanie Niechanowo, Elanie Toruń i Radomiaku Radom. W międzyczasie zaczął swoją współpracę z Leszkiem Ojrzyńskim - najpierw w Górniku Zabrze, a potem w Stali Mielec. Teraz panowie spotykają się po raz trzeci.

- Bardzo się cieszę, że dostałem propozycję od trenera Leszka Ojrzyńskiego, aby dołączyć do Korony Kielce. Korona to klub, który jest bardzo znany w świecie piłkarskim, z pięknymi tradycjami i od pierwszych chwil widzę, jak wysokie obowiązują tutaj standardy. Będziemy robić wszystko, aby to potwierdzić i należeć do czołówki. Po mojej pierwszej wizycie w szatni widać, że zawodnicy są wypoczęci i czuć, jak bardzo spragnieni są gry w piłkę i myślę, że zostanie to przełożone na naszą codzienną pracę - komentuje na łamach klubowej strony Jerzy Cyrak.

Kielecki klub w perezentacji trenera przedstawia, że Cyrak ma także doświadczenie z młodzieżą - ma na swoim koncie m. in. mistrzostwo Polski juniorów starszych oraz mistrzostwo Polski juniorów młodszych zdobyte z juniorami Amiki Wronki.

Korona, pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego i jego nowego asystenta, w poniedziałek o godz. 11 spotkała się na pierwszym w nowym roku treningu. Podczas przygotowań żółto-czerwoni zagrają osiem sparingów.

 fot: Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group