Korona Kielce dokapitalizowana. Radni zgodzili się na 3,5 miliona złotych

02-12-2021 12:20,
Maciej Urban

Za nami sesja Rady Miasta, podczas której rajcy obradowali między innymi w sprawie Korony Kielce. Po długiej dyskusji przegłosowana została uchwała, jakiej przedmiotem było dokapitalizowanie klubu grającego w Fortuna 1. Lidze. 

Za podjęciem tej uchwały było dziesięć osób, przeciwnych było sześciu rajców, kolejnych sześć wstrzymało się od głosu, zaś trzy głosu nie oddały. 

Przypomnijmy, że w połowie września Miasto Kielce udzieliło Koronie poręczenia na zaciągnięcie kredytu. W ten sposób chciano uniknąć kontrowersji związanych z kolejnym dokapitalizowaniem spółki. Do tego nie doszło, bo klub otrzymał z banków odmowne decyzje. Obecnie jedynym rozwiązaniem na pozyskanie tych pieniędzy było dokapitalizowanie. Klub potrzebuje prawie 6 milionów złotych. 

Dzięki decyzji rajców Korona Kielce otrzyma 3,5 miliona miliona złotych na bieżące zobowiązania. W 2022 roku odbędzie się kolejna sesja, podczas której Rada będzie obradować nad przyznanej pozostałej kwoty. 

Głosowanie poprzedziła dyskusja, w której osobiście brał udział prezes kieleckiego klubu, Łukasz Jabłoński. Więcej na jej temat już wkrótce na naszym portalu. 

Fot. Maciej Urban

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group