Zagłębie bez szans w Kielcach. Doskonały Kornecki

27-11-2021 17:54,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce pokazała swoją wyższość nad kolejnym przeciwnikiem. Grając bez kilku podstawowych zawodników rozbiła również osłabione Zagłębie Lubin 38:24. Bardzo udane spotkanie rozegrał bramkarz Mateusz Kornecki, który bronił z 45-procentową skutecznością.

Lista nieobecności w obu drużynach była długa – w Łomży Vive brakowało Dylana Nahi, Alexa Dujshebaeva, Tomasza Gębali, Igora Karacicia i Artsioma Karalioka. Z kolei Zagłębie przyjechało do Kielc w trzynastkę, m.in. bez Romana Chychykalo, a będący ostatnio w dobrej formie Marcin Schodowski pojawił się w roli drugiego trenera.

Co ciekawe - kapitanem kielczan w tym spotkaniu był Arkadiusz Moryto. Po raz pierwszy od marca na boisku pojawił się Daniel Dujshebaev, który grał w obronie, ale parę razy chętnie ruszył też z kontrą w szybkim ataku.

Mistrzowie Polski bardzo dobrze weszli w to spotkanie, pierwszą bramkę stracili dopiero w 5. minucie, a wtedy prowadzili 4:0. Kielczanie mieli mecz pod całkowitą kontrolą, o czym świadczy kolejna seria sześciu bramek z rzędu. Do przerwy Łomża Vive prowadziła 18:7 i jasne było, że wygra to spotkanie pewnie i wysoko. 

To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Mateusza Korneckiego, który w pierwszej połowie odbił aż 16 na 23 piłki i miał 70% skuteczności. Ten procent zmalał w drugiej połowie, ale kielecki gokiper i tak zakończył mecz ze świetnym wynikiem na poziomie 45%.

Przewaga Łomży Vive była ogromna i rosła z minuty na minutę. Zagłębie zmniejszyło stratę w końcówce, kiedy gościom udało się zdobyć cztery trafienia pod rząd, ale wygrana mistrzów Polski i tak była okazała - 38:24. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Michał Olejniczak.

Najskuteczniejszy w Łomży Vive Kielce Nicolas Tournat zdobył siedem bramek i miał sto procent skuteczności. Pięć na osiem prób trafił powracający do składu Yusuf Faruk.

W czwartek Łomża Vive Kielce zagra w Paryżu z PSG w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Łomża Vive Kielce - Zagłębie Lubin 38:24 (18:7)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 3, Sanchez-Migallon 1, Olejniczak 3, Sićko 3, Tournat 7, Faruk 5, Kulesz 4, Moryto 4, D. Dujshebaev, Thrastarson 3, Surgiel 2, Domagała, Gudjonsson 2

Zagłębie: Byczek, Bartosik – Stankiewicz 1, Moryń 2, S. Gębala 2, Sroczyk 1, Pietruszko 2, Hajnos 1, Bogacz 1, Drozdalski 2, Adamski 2, Iskra 6, Bekisz 3

fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group