Kielecka zawodniczka zagra na mundialu!

25-11-2021 12:32,
Maciej Urban

Rozgrywająca Suzuki Korony Handball znalazła się w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata, które już w dniach 2-19 grudnia odbędą się w Hiszpanii! Chodzi o Magdę Więckowską. 

Szczypiornistka kieleckiego klubu znalazła się w 17-osobowej kadrze trenera Arne Senstada. Przed rozpoczęciem mistrzostw świata biało-czerwone zagrają w międzynarodowym turnieju w Madrycie. Oprócz Polek wystąpią tam reprezentacje Niemiec, Hiszpanii i Słowacji.

Dodajmy, że Więckowska w pełni zasłużyła sobie na to powołanie nie tylko dobrą postawą na zgrupowaniach, ale również świetną grą w Suzuki Koronie Handball. Zawodniczka w dziewięciu spotkaniach (dwa opuściła z powodu kontuzji) zdobyła aż 70 bramek, co daje jej średnią 7,77 gola na mecz. W efekcie Magda Więckowska zajmuje już drugie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek PGNiG Superligi. Do liderki Kingi Jakubowskiej traci siedemnaście bramek, ale jednak rozegrała dwa spotkania mniej.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

Bramkarki:

Adrianna Płaczek (Nantes, Francja), Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce), Monika Maliczkiewicz (MKS Zagłębie Lubin).

Skrzydłowe:

Magda Balsam (Eurobud JKS Jarosław),  Adrianna Górna (MKS Zagłębie Lublin), Oktawia Płomińska (MKS FunFloor Perła Lublin), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy).

Rozgrywające:

Magda Więckowska (Suzuki Korona Handball), Kinga Achruk, Romana Roszak, Marta Gęga (MKS FunFloor Perła Lublin), Monika Kobylińska (Brest Bretagne Handball, Francja), Aleksandra Zimny (Eurobud JKS Jarosław), Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (obie ESBF Besancon, Francja).

Kołowe:

Sylwia Matuszczyk (Eurobud JKS Jarosław), Joanna Szarawaga (MKS FunFloor Perła Lublin).

Fot. Patryk Ptak

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group