Szmal przestaje pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski. Jest następca

18-10-2021 11:19,
Maciej Urban

Ciąg dalszy zmian w krajowym szczypiorniaku. Sławomir Szmal, żywa legenda piłki ręcznej, już nie będzie szkoleniowcem bramkarzy w reprezentacji naszego kraju. Na tym stanowisku zastąpiła go inna znana osobistość polskiego handballa, Marcin Wichary. 

Szmal musiał zrezygnować z tego stanowiska, ponieważ wybrany został na wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Nowej roli, z przyczyn formalnych, nie mógł łączyć z dotychczasową pracą. 

– Uważam, że to naturalne, iż po zakończeniu sportowej kariery trzeba dalej pracować. Zawsze mi zależało, aby promować piłkę ręczną i jak najwięcej dzieci uprawiało tę wspaniałą dyscyplinę sportu. Stąd mój wybór, aby wejść w struktury Zarządu ZPRP – przyznał kilka dni temu na łamach serwisu ZPRP, Sławomir Szmal.

Tym samym do drużyny narodowej dołączył inny były reprezentant, Marcin Wichary, który karierę zakończył w 2019 roku. Przez lata występował w Orlen Wiśle Płock, zaś z biało-czerwonymi wystąpił między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, jest też brązowym medalistą mistrzostw świata, jakie miały miejsce w 2015 roku. 

Fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group