Zapisz się na GRANDARUN. Start 11 września

02-09-2021 13:52,
Maciej Urban

Przed nami GRANDARUN Ekstremalny Bieg Świętokrzyski. Jak podkreślają organizatorzy, to pierwszy taki bieg przełajowy w naszym województwie. Impreza ma rangę ogólnopolską i będzie liczyła aż dwadzieścia pięć różnych przeszkód.

Bazą będzie Kamieniec znajdujący się w gminie Bodzentyn. Pierwsi uczestnicy rywalizacji na dystansie 10 km wybiegną na trasę 11 września o godzinie 12.

– Nasz bieg ma na celu promocję Województwa Świętokrzyskiego. Chcemy pokazać szerokiej publice urok Gór Świętokrzyskich, z dala od zurbanizowanych terenów pobliskich miast. Grandarun to bieg, który obudzi Ducha Pradawnych Gór w każdej osobie rządnej przygody. Duch ten sprawi, że ludzie będą chętnie wracać w nasze strony – zaznacza Paweł Walkiewicz, organizator wydarzenia.

Ekstremalne biegi w województwie świętokrzyskim mają ogromny potencjał. Wszystko za sprawą struktury terenu umożliwiającej stworzenie unikalnego biegu z naturalnymi przeszkodami. Wyżynny, zalesiony teren pozwala na wyznaczenie trasy biegu z 70% naturalnych przeszkód.

Na zapisanie się do tej imprezy pozostało już niewiele czasu. Można to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony biegu: https://www.grandarun.pl

Patronem wydarzenia są: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Związek Gmin Gór Świętokrzyskich oraz miasta Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Busko Zdrój i Chęciny. Imprezę wspiera portal www.cksport.pl

Projekt i wykonanie: CK Media Group