Transfer last minute Korony? Trwają zaawansowane rozmowy

31-08-2021 21:30,
Michał Gajos

31 sierpnia to bardzo ważna i elektryzująca data w świecie piłki. Ostatni dzień 8. miesiąca roku zamyka letnie okienko transferowe. Ale w Polsce ten czas trwa o jedną dobę dłużej i wiąże się z nim gro transakcji „last minute”. Taka transakcja prawdopodobnie szykuje się na linii Kielce – Nowy Sącz, o czym informuje Janekx89znany użytkownik Twittera.

Jego zdaniem nowym zawodnikiem Korony ma zastać Dawid Błanik. Sprowadzenie 24-letniego pomocnika ma być reakcją na fatalną kontuzję Jacka Kiełba, która wykluczy kapitana żółto-czerwonych na ponad 6 miesięcy. 

Transfer Błanika zapowiada się, nie tyle na uzupełnienie składu, co solidne wzmocnienie linii ofensywnej. Były gracz Pogoni Szczecin, czy GKS-u Bełchatów, zaczął bieżące rozgrywki w imponującym stylu. Skrzydłowy w pięciu dotychczasowych spotkaniach trafił trzykrotnie do bramki i zanotował jedną asystę, szybko zyskując uznanie wsród kibiców "sączersów".

Jeśli klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego zdecyduje się na realizację transakcji będzie zmuszony do aktywowania klauzuli odstępnego zapisanej w umowie gracza. Czasu jest niewiele, bo letnie okienko transferowe w naszym kraju zamknie się 1 września, o godzinie 23:59.

fot. Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group