Michał Janota wraca do Polski. Wzmocni ligowego rywala Korony Kielce

16-08-2021 17:51,
Michał Gajos

Były piłkarz Korony Kielce, Michał Janota po dwuletnich wojażach w Arabii Saudyjskiej i Australii wraca do Polski. 31-latek podpisał kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała, z którym był już związany w sezonie 16/17.

Pomocnik rozegrał wtedy 23 spotkania w barwach „Górali”. Zdobył w nich jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. 

Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zanotował 128 gier, z czego 76 w żółto-czerwonym trykocie. W czasie trzyletniego etapu w stolicy województwa świętokrzyskiego uzbierał 7 bramek i 10 asyst. 

Swego czasu, były młodzieżowy reprezentant Polski, był uznawany za jeden z największych piłkarskich talentów nad Wisłą. Tak postawioną tezę potwierdził golkiper Juventusu, Wojciech Szczęsny, który przez kilka lat dzielił szatnię z Janotą. Bramkarz kadry narodowej powiedział dla kanału „Foot truck”: - To był jeden z tych piłkarzy, o których szepczesz na treningu. To talent, jakiego moim zdaniem w Polsce nie było. Patrzyliśmy na Michała z przekonaniem, że będzie jednym z najlepszych w Europie. Miał nieporównywalnie większy talent od Piotra Zielińskiego.

31-latek podpisał z Podbeskidziem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Z kieleckim klubem będzie miał okazję zmierzyć się już za niespełna miesiąc. Wtedy, 11 września bielszczanie podejmą na własnym boisku Koronę.

 

fot. Podbeskidzie Bielsko Biała

 

 

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group