Najdłuższe wakacje szczypiornistów. Pierwszy sparing 18 sierpnia

05-08-2021 12:05,
Maciej Urban

Prawie dwa miesiące przerwy od piłki ręcznej mają za sobą szczypiorniści Łomży Vive Kielce, którzy w miniony poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. – Stęskniliśmy się. Za nami najdłuższe wakacje odkąd zawodowo gram w piłkę ręczną – mówi zawodnik mistrzów Polski, Szymon Sićko.

– Mnie czas w wakacje upłynął bardzo szybko i nie odczułem długiej przerwy. Nie zdążyłem odzwyczaić się od treningów. Zwłaszcza, że przychodziłem do Hali Legionów, by pobiegać czy potrenować na siłowni –  informuje Arkadiusz Moryto, skrzydłowy grający w ekipie Tałanta Dujszebajewa. 

Teraz sportowców związanych z kieleckim klubem czeka miesiąc treningów połączonych z meczami sparingowymi. Tych zdecydowanie nie będzie brakować. Na start turniej towarzyski w Moskwie. Tam Łomża Vive Kielce zagra z CSKA Moskwa, SKA Mińsk oraz klubem Donskie Kazaki. Pierwsze starcie kielczan zaplanowane zostało na 18 sierpnia, a szczegółowy terminarz tegorocznych przygotowań można znaleźć TUTAJ. 

I już podczas sparingów można spodziewać się dobrej dyspozycji mistrzów Polski. O tym mówi Szymon Sićko: – W tym roku mamy niewiele zmian w składzie i myślę, że wyjedzie nam to na dobre. Już się dobrze znamy, wypracowaliśmy schematy, swoje zagrania, a w tym roku tylko to poprawimy. Kiedy wdrożą się nowi zawodnicy, którzy dadzą coś od siebie, będzie tylko lepiej.

Fot. Maciej Urban 

Projekt i wykonanie: CK Media Group