Hiszpan w połowie sierpnia wróci do Kielc. Tu będzie kontynuował rehabilitację

05-08-2021 11:36,
Maciej Urban

Kibice Łomży Vive Kielce czekają na Daniela Dujshebaeva, który walczy o powrót do zdrowia. Kielecki szczypiornista jest w trakcie leczenia poważnego urazu kolana, którego nabawił się podczas meczu z Orlen Wisłą Płock w ramach półfinału Pucharu Polski. 

Jak informuje klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek, Daniel Dujshebaev pojawi się w stolicy województwa świętokrzyskiego 16 sierpnia. – W tej chwili znajduje się w programie rehabilitacyjnym. Musi zakończyć etap, jaki zaczął w Hiszpanii. W Kielcach będzie dwa miesiące, a następnie trafi na kolejną kontrolę. Wtedy dowiemy się, co dale. 

O ile Hiszpana jeszcze długo nie zobaczymy na parkiecie, tak do gry wraca między innymi Haukur Thrastarson, który właśnie wrócił do treningów. Przypomnijmy, że jego przerwa spowodowana była zerwaniem więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. 

– Całe wakacje rehabilitowałem się na Islandii, czekając na pierwszy trening. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że będę mógł się przygotowywać na sto procent. Wszystko będę ustalał ze sztabem medycznym – zapewnia Islandczyk.

Co więcej, swoje urazy wyleczyli też Branko Vujović, Tomasz Gębala i Arkadiusz Moryto. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group