Pierwszy etap przygotowań na finiszu. Czas na sparingi

05-08-2021 11:07,
Maciej Urban

To już niemal trzy tygodnie od momentu, w którym kieleckie szczypiornistki powróciły z urlopów i stawiły się na trening inaugurujący przygotowania do kolejnego sezonu. Za nimi zajęcia koncentrujące się przede wszystkim na budowaniu formy fizycznej. Teraz przyszedł czas na pierwsze turnieje. 

Tych zdecydowanie nie będzie brakował. Już w ten weekend szczypiornistki Suzuki Korona Handball zagrają w XXXI Międzynarodowym Memoriale im. Jana Olszówki o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne. 

W piątek kielczanki zagrają z Perłą Lubin. To właśnie z tym zespołem podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego zainaugurują nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet. Kolejnymi rywalami w ramach tego turnieju będą Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz Ruch Chorzów, którego kielczanki zastąpiły na najwyższym szczeblu rozgrywek. 

Tydzień później szczypiornistki z Kielc wyjadą na Słowację, gdzie również wezmą udział w niewielkim turnieju. Z kolei 20-21 sierpnia Kielce będą gospodarzem Memoriału Andrzeja Kowalczyka. W hali przy ulicy Krakowskiej zobaczymy takie zespoły jak: Perła, Młyny Stoisław Koszalin i Galiczanka Lwów. 

Na koniec Suzuki Korona Handball zagra turniej w czeskim Hodoninie. – Te zagraniczne turnieje będą dla nas nowym doświadczeniem – zauważa trener. 

Nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet rozpocznie się 8 września.

Fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group