Kacper Chudecki przechodzi z Korony na wypożyczenie do drużyny trenera Grzesika

01-08-2021 09:10,
Mateusz Kaleta

Napastnik rezerw Korony Kielce Kacper Chudecki w nowym sezonie będzie grał pod skrzydłami byłego szkoleniowca żółto-czerwonych Sławomira Grzesika. Niespełna 23-letni zawodnik został wypożyczony z Korony do spadkowicza z IV ligi, Hetmana Włoszczowa.

Chudecki wraca do gry w piłkę po dłuższej przerwie i kontuzji. W poprzednim sezonie nie zagrał w Koronie żadnego meczu, ale trenował z zespołem Marka Mierzwy. Teraz jego forma idzie w górę. W nowym sezonie będzie ogrywał się na wypożyczeniu. 

Latem 23-latek był testowany też przez IV-ligową Moravię Morawica, ale zdecydował się związać z Hetmanem Włoszczowa.

Napastnik ma za sobą już pierwszy nieoficjalny występ w barwach nowego klubu. W sobotę zagrał w sparingu Hetmana z Morawią i od razu wpisał się na listę strzelców. Na koncie mógł mieć dwa trafienia, ale jego lob zza połowy trafił w poprzeczkę bramki przeciwnika. Hetman przegrał z wyżej notowanym rywalem w sparingu 2:6. W kolejną sobotę zagra w Nowinach z miejsowym GKS-em.

Trenerem Hetmana Włoszczowa jest Sławomir Grzesik, który w poprzednim sezonie rozstał się z Koroną Kielce. Prowadzona przez niego drużyna nie zdołała utrzymać się w IV lidze i w nowym sezonie będzie grać w klasie okręgowej.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group