Kieleckie szczypiornistki wróciły do treningów. Na początek... piłka nożna

20-07-2021 10:34,
Maciej Urban

Zawodniczki Suzuki Korona Handball rozpoczęły przygotowania do powrotu na najwyższy szczebel rozgrywek. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego wtorkowymi zajęciami o godzinie 8 rano zainaugurowały regularne treningi. Nie zabrakło biegów wydolnościowych, a także zajęć połączonych z dobrą zabawą.

Pierwsze zajęcia odbyły się w niepełnym składzie. Z różnych przyczyn na parkiecie zabrakło dziewięciu zawodniczek. Po rozgrzewce poprowadzonej przez drugiego trenera, Szymona Żabę-Żabińskiego, szczypiornistki zagrały między sobą krótki mecz piłkarski.

Kolejnym etapem porannych zajęć były biegowe testy wydolnościowe, których celem było określenie, na jakim etapie kondycyjnym są poszczególne zawodniczki. – Sprawdzamy dziewczyny na jakim są etapie wytrenowania. Na podstawie wyników rozpisujemy trening biegowy, żeby na koniec przygotowań było zdecydowanie lepiej – informuje trener Tetelewski.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRENINGU

Najlepszy rezultat uzyskała Magdalena Kędzior. Kielecka szczypiornistka podkreśla, że jej czas wolny nie ograniczył się do beztroskiego odpoczynku. – Troszeczkę wakacji było, ale trzeba było się też przygotować. Wiadomo, że przed nami ciężki sezon, bo między pierwszą ligą, a ekstraklasą jest duża różnica. Trzeba się wykazać, dlatego treningi będą cięższe i warto się było do tego przygotować – zaznacza skrzydłowa.

Przed zespołem Suzuki Korona Handball napięty grafik. Pierwszy  sprawdzian już 7 i 8 sierpnia. To właśnie w tych dniach w Łaziskach Górnych odbędzie się turniej, w którym kieleckie zawodniczki zagrają z Perłą Lublin, Ruchem Chorzów, a także Piotrcovią. Potem przed szczypiornistkami jeszcze trzy inne turnieje. Nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet rusza w środę, 8 września.

Fot. Maciej Urban 

Projekt i wykonanie: CK Media Group