Sandra Drabik złożyła ślubowanie olimpijskie. „Przepełnia mnie duma”

18-07-2021 13:33,
Maciej Urban

W Warszawie w Centrum Olimpijskim odbyło się wręczenie nominacji olimpijskich. Wśród osób, które odebrały nominacje i poleciały do Tokio znalazła się oczywiście kielczanka, Sandra Drabik, która wystąpi na imprezie w kategorii do 51 kg.

– Dołączyłam do rodziny olimpijskiej i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Przepełnia mnie duma, radość i zaszczyt, że będę mogła reprezentować nas na tak wyjątkowej imprezie sportowej – powiedziała utytułowana polska zawodniczka.

Przypomnijmy, że 32-letnia bokserka w decydującej walce o awansie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 pokonała Serbkę Ninę Radovanović. Sędziowie punktowali 4-1 na korzyść kielczanki. – Moje największe sportowe marzenie właśnie się spełnia. Nie mam słów, by opisać co czuję – skomentowała Sandra Drabik w swoich mediach społecznościowych.

Co ciekawe, Polska po raz pierwszy w historii będzie reprezentowana zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Obok pań, czyli Sandry Drabik (kat. 51 kg), Karoliny Koszewskiek (69 kg) i Elżbiety Wójcik (75 kg), wystąpi też Damian Durkacz w kategorii 63 kg. Pierwotnie do wyjazdu na tę imprezę aspirował także Mateusz Masternak reprezentujący kielecki klub KKB RUSHH, jednak ostatecznie ze względu na przełożenie igrzysk na 2021 rok musiał wycofać się z tych planów.

Fot. Strona facebookowa Sandry Drabik

Projekt i wykonanie: CK Media Group