Miłosz Wałach odchodzi z Łomży Vive Kielce na dwuletnie wypożyczenie

09-07-2021 18:48,
Mateusz Kaleta

Utalentowany bramkarz Łomży Vive Kielce Miłosz Wałach opuszcza klub i udaje się na dwuletnie wypożyczenie. 19-latek będzie ogrywał się w PGNiG Superlidze w barwach Torus Wybrzeża Gdańsk, gdzie trenerem jest były zawodnik mistrzów Polski Mariusz Jurkiewicz.

– Pewnie wielu to zaskoczy, ale ja jestem podekscytowany przejściem do Wybrzeża. Na dwa sezony przechodzę z 18-krotnego mistrza Polski do 10-krotnego mistrza Polski, do klubu z tradycjami, który dysponuje młodą kadrą wspartą doświadczeniem w postaci Mateusza Jachlewskiego czy Mariusza Jurkiewicza, pod okiem których ja sam dojrzewałem w Kielcach. Nie mogę się doczekać treningów i meczów o stawkę. Mam zamiar nie tylko walczyć o jak najwięcej minut na boisku, ale grać dobrze i pomóc nowemu zespołowi. Liczę, że ominą mnie wahania formy, a gorsze momenty będą się zdarzały jak najrzadziej – powiedział Miłosz Wałach po podpisaniu kontraktu.

19-letni zawodnik jest wychowankiem Jedynki Pruchnik. W Superlidze zadebiutował już jako niespełna 16-latek (15 lat i 9 miesięcy). W roku 2018 zanotował już swój pierwszy występ w Lidze Mistrzów, a w kwietniu 2021 r. otrzymał swoje pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski na mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy 2022 z Holandią i Słowenią.

– Wiedzieliśmy, że musimy wzmocnić bramkę. Nasze statystyki na tej pozycji w ostatnim czasie nie były zadowalające i chcieliśmy skupić się na zapewnieniu dobrego zawodnika między słupkami. Cieszymy się, że jest to Miłosz, bo to zawodnik z potencjałem, o którego zabiega wiele klubów z Europy. Nasze relacje z Łomżą Vive Kielce są na tyle dobre, że władze mistrza Polski umożliwiły nam wypożyczenie na dwa najbliższe sezony – skomentował transfer Wałacha trener Wybrzeża Mariusz Jurkiewicz.

W nowym sezonie w bramce Łomży Vive będą grali Mateusz Kornecki i Andreas Wolff.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group