To już oficjalne. Korona Kielce sięga po doświadczonego Adama Frączczaka

22-06-2021 20:08,
Michał Gajos

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje. Korona Kielce ofjicjalnie zaprezentowała Adama Frączczaka, który związał się z klubem roczną umową z opcją przedłużenia współpracy o kolejny sezon. 34-letni, doświadczony i uniwersalny gracz jest trzecim letnim wzmocnieniem drużyny Dominika Nowaka przed nadchodzącym sezonem Fortuna 1. Ligi.

Urodzony w Kołobrzegu zawodnik to legenda Pogoni Szczecin, w barwach której rozegrał 288 meczów, strzelił 70 goli i zanotował 30 asyst. Trzykrotnie trafił w minionym sezonie PKO Ekstraklasy, w którym Pogoń zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Przez lata był kapitanem zespołu, ale w maju 34-latek pożegnał się z klubem, w którym spędził dziesięć ostatnich lat.

Doświadczony zawodnik nie mógł latem narzekać na brak ofert. Media informowały m. in. o zainteresowaniu Podbeskidzia Bielsko-Biała, Widzewa Łódź, czy Wieczystej Kraków, gdzie sportowy projekt rozwija biznesmen Wojciech Kwiecień, ściągający pod Wawel gwiazdy - Sławomira Peszkę, Radosława Majewskiego, Emmanuela Kumaha, czy ostatnio Łukasza Burligę.

Ostatecznie padło na klub ze Ściegiennego 8, który w nadchodzącej kampanii Fortuna 1. Ligi deklaruje walkę o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Frączczak ma być nie tylko wzmocnieniem na boisku, ale również poza nim, gdzie jego doświadczenie może odgrywać istotną rolę w młodej szatni ekipy Dominika Nowaka.

-  Dziesięć lat w jednym klubie to długi okres czasu. Do Korony przyciągnął mnie projekt, który jest tu budowany oraz fakt, że mamy jasny cel na ten sezon – awans. Zawsze zostawiam serce na boisku, a ten klub od zawsze był z tego znany. Mam nadzieję, że kibice będą doceniać to, że walczymy z całych sił. Jestem podekscytowany i ciekawy tego co mnie czeka w nowej drużynie – mówi nowy gracz złocisto-krwistych. 

Wcześniej kielecki klub poinformował oficjalnie o dwóch transferach. Piłkarzami Korony od 1 lipca będą 27-letni środkowy obrońca Michał Koj oraz 33-letni skrzydłowy Łukasz Sierpina. 

Fot. korona-kielce.pl

Projekt i wykonanie: CK Media Group