Plan przygotowań Łomży Vive Kielce. Będzie turniej w Moskwie

18-06-2021 16:04,
Mateusz Kaleta

2 sierpnia po letnich urlopach do treningów wróci drużyna Łomży Vive Kielce. Mistrzów Polski czeka intensywny miesiąc przygotowań do nowego sezonu, w trakcie którego kielczanie zagrają kilka meczów sparingowych i wezmą udział w turnieju w Moskwie. Ligowe emocje wrócą w pierwszy weekend września.

Pierwszego dnia letnich treningów kielczanie stawią się na badaniach medycznych. Pierwszy sparing czeka ich dwa tygodnie później, a rywalem będzie Energa MKS Kalisz. Ciekawie zapowiada się też turniej w Moskwie, w którym kielczanie będą mieli okazję zagrać m. in. z uczestnikiem tegorocznego Final Four Ligi Europejskiej - Fuechse Berlin.

Innym trybem przygotowań będą pracować zawodnicy, którzy w dniach 23 lipca - 8 sierpnia pojadą na Igrzyska Olimpijskie. Szanse na grę w Tokio mają reprezentanci Hiszpani, Francji i Niemiec: Alex Dujshebaev, Miguel Sanchez-Migallon, Nicolas Tournat, Dylan Nahi oraz Andreas Wolff. Olimpijczycy nie pojadą na turniej w Moskwie, w tym czasie będą trenować pod okiem trenera przygotowania motorycznego, Krzysztofa Palucha, w Kielcach.

Po powrocie do Kielc nasz zespół czekają jeszcze dwa sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się 25 sierpnia z Azotami Puławy. Nie ustalono jeszcze rywala drugiego meczu.

PLAN PRZYGOTOWAŃ ŁOMŻY VIVE KIELCE DO NOWEGO SEZONU:

2 sierpnia: pierwszy trening

14 sierpnia: sparing z Energą MKS Kalisz

18-21 sierpnia: turniej w Moskwie (CSKA Moskwa, SKA Mińsk, Permskie Medvedi, Füchse Berlin, C'Chartres Métropole Handball, Łomża Vive Kielce)

25 sierpnia: sparing z Azotami Puławy

28 sierpnia: sparing (rywal do ustalenia)

4-5 września: inauguracja PGNiG Superligi

15-16 września: inauguracja Ligi Mistrzów

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group