Szykują się zmiany w zarządzie Orląt Kielce? W poniedziałek Walne Zgromadzenie

03-06-2021 22:20,
Michał Gajos

Ostatnie tygodnie przyniosły duże trzęsienie ziemi w Orlętach Kielce. Zwolnienie trenera Tomasza Kołodziejczyka doprowadziło do protestu i strajku drużyny, która odmówiła gry na boisku, czego efektem były dwa ligowe walkowery. Trzeci wiązałby się z degradacją klubu, ale do tego nie doszło. Szkoleniowiec został przywrócony na ławkę trenerską, a zawodnicy wrócili na boisko. Dalsze losy i przyszłość klubu mogą wyjaśnić się w najbliższy poniedziałek. Wtedy odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Udział w nim może wziąć może każda osoba, która uprzednio uiści opłatę w wysokości 200 złotych i której uczestnictwo zaakceptuje zarząd klubu z Warszawskiej 338. Początek poniedziałkowego zebrania zaplanowano na godzinę 17:30 w Świetlicy Dąbrowa 55a.

Na poniedziałkowym Walnym Zgromadzeniu wybrany zostanie nowy skład zarządu klubu. Włodarze będą mieli okazję wyjaśnić niejasności, które doprowadziły do tak trudnej sytuacji zasłużonego, 71-letniego kieleckiego klubu.

„W ostatnim czasie sprzeciw jednego z Trenerów spowodował wydarzenia doprowadzające do niedopuszczalnych zachowań części kadry trenerskiej, która powinna skupiać się na wychowaniu i trenowaniu swoich zawodników. Jako obecny Zarząd nie możemy tolerować wykorzystywania Dzieci, Młodzieży oraz ich Rodziców do stawiania warunków i gry, ale niestety tej poza boiskiem. Zarząd działa w czynie społecznym i charytatywnie, a najważniejsze jest dla nas dobro Dzieci, Młodzieży i wszystkich naszych zawodników. Kierując się właśnie dobrem wszystkich naszych piłkarskich adeptów zapraszamy na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w dniu 07.06.2021 roku" - napisał w komunikacie klub.

Orlęta Kielce to beniaminek rozgrywek na szczeblu okręgowym. W dotychczasowych spotkaniach kielczanie uzbierali 38 punktów i na cztery kolejki przed końcem kampanii 2020/2021, mogą być niemal pewni utrzymania w lidze.

fot: Michał Gajos

Projekt i wykonanie: CK Media Group