Nowy kontrakt Bartoszka w Wiśle Płock. "Jestem trenerem, a nie strażakiem"

25-05-2021 12:53,
Mateusz Kaleta

Maciej Bartoszek podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock i poprowadzi "Nafciarzy" w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Wisła zakończyła poprzedni sezon na 12. miejscu, ale jej dział marketingu wspiął się na poziom mistrzowski. - Jestem trenerem, a nie strażakiem - mówi były były szkoleniowiec Korony Kielce w materiale wideo, promującym nowy kontrakt.

Do 44-latka przylgnęła łatka trenera ratującego kluby w sytuacjach beznadziejnych. Nigdzie nie było mu dane popracować spokojnie i na dłużej. Tymi najdłuższymi okresami była Korona Kielce (6 marca 2020 - 11 marca 2021), którą poprowadził w 33 meczach (1,12 pkt na mecz) oraz GKS Bełchatów (2 czerwca 2020 - 1 czerwca 2011) z dorobkiem 32 meczów (1,34 pkt na mecz).

Wcześniej 44-latek był też trenerem kilku klubów, w których nie zagrzał długo miejsca - Chojniczanki Chojnice (21 meczów), Bruk-Bet Termaliki Nieciecza (15 meczów), Korony Kielce, z którą osiągnął historyczne miejsce w ekstraklasie (22 mecze), Zawiszy Bydgoszcz (11 meczów), Legionovii (10 meczów), czy Pelikana Łowicz (14 meczów).

Nowym projektem Bartoszka miała być w tym roku Korona, z której też został zwolniony. Urodzony we Włocławku trener szybko znalał nowy klub i podjął się misji ratowania dla Płocka ekstraklasy. Początkowo podpisał kontrakt do końca sezonu, czyli na sześć meczów, co od razu wzbudziło spekulacje, że przychodzi tylko na chwilę, a od nowego sezonu "Nafciarzy" przejmie nowy szkoleniowiec. Media wymieniały m. in. nazwisko byłego selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Były trener Korony zrobił w Płocku dobry wynik, utrzymał Wisłę w ekstraklasie, notując bilans 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. W ostatniej kolejce dowodzona przez niego drużyna rozbiła efektownie 4:0 Zagłębie Lubin, które miało jeszcze szansę na europejskie puchary.

Teraz włodarze zdecydowali się przedłużyć z nim współpracę, a klubowe media wykorzystały całą otoczkę do świetnej promocji marketingowej. W wideo widzimy Macieja Bartoszka, który zamienia kombinezon strażacki na klubowy garnitur i pojawia się w szatni Wisły Płock z nowym kontraktem. Będzie on obowiązywał przez kolejny rok - do 30 czerwca 2022.

Wcześniej nowy kontrakt w PKO Ekstraklasie podpisał również inny były trener Korony Kielce - Włodzimierz Gąsior, który na kolejny sezon został w Stali Mielec.

fot: Wisła Płock

Projekt i wykonanie: CK Media Group