Osobiński zostaje w Koronie Kielce. Nowy, długi kontrakt

22-05-2021 19:08,
Mateusz Kaleta

Jakub Osobiński dalej będzie grał w Koronie Kielce. 21-letni bramkarz związał się z klubem nowym, trzyletnim kontraktem i w nowym sezonie będzie walczył z Marcelem Zapytowskim o miejsce w kieleckiej bramce.

- Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia kontraktu. Cieszę się, że Korona mi zaufała. Przez kolejne trzy lata, które tu spędzę chcę dać z siebie wszystko, co najlepsze - powiedział po podpisaniu kontraktu Jakub Osobiński.

- Kuba występuje w Koronie już od kilku lat, dlatego cieszymy się, że zostanie z nami na dłużej. To zdolny zawodnik i w dodatku wciąż młody. Na pewno jest w stanie rozwinąć się jeszcze bardziej, by w przyszłości stanowić o sile pierwszego zespołu - wypowiedział się dyrektor sportowy klubu Paweł Golański.

21-letni bramkarz jest zawodnikiem Żółto-Czerwonych od 4 lat. W bieżącym sezonie wystąpił w 4 meczach pierwszego zespołu, w których raz zachował czyste konto. Częściej pojawiał się w wyjściowym składzie drużyny rezerw. Na trzecioligowych boiskach w trwających rozgrywkach rozegrał 14 spotkań, a w 2 z nich nie dopuścił do straty bramki. Łącznie może pochwalić się sześcioma występami i trzema czystymi kontami w pierwszej drużynie Korony.

Wcześniej kontrakty z klubem przedłużyli też Marcel Gąsior oraz młodzieżowcy: Dawid Lisowski, Jakub Rybus oraz Radosław Turek.

Fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group