Trzy kolejne kontrakty zawodniczek Suzuki Korony Handball

13-05-2021 19:50,
Mateusz Kaleta

Suzuki Korona Handball Kielce kompletuje kadrę na nowy sezon. Kielecki klub przedłużył kontrakty z trzema kolejnymi zawodniczkami. Są to Klaudia Wawrzycka, Honorata Czekala oraz Alicja Grzejszczak. Pierwsza z nich związała się z klubem najdłuższą, trzyletnią umową, a dwie kolejne rocznymi kontraktami. 

Wcześniej nowe umowy z klubem podpisały też bramkarka Małgorzata Hibner, skrzydłowe Magdalena Kędzior, Sandra Zimnicka, kołowa Magdalena Skowrońska oraz trener Paweł Tetelewski. Wiadomo też, że do drużyny dołączy leworęczna Alicja Pękala.

Najmłodsza, 18-letnia Klaudia Wawrzycka straciła ten sezon z powodu kontuzji kolana. Wystąpiła tylko w czterech meczach, w których zdobyła dwanaście goli. Będzie grała w Kielcach przynajmniej do zakończenia sezonu 2023/2024. Do treningów wróci w licpu. - Ma olbrzymie możliwości - przekonuje Krzysztof Demko, członek zarządu kieleckiego klubu.

- Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu. Jak usłyszałam, że działacze chcą podpisać, to byłam szczęśliwa, że klub daje mi szansę na dalszy rozwój i obdarzył mnie zaufaniem. Wydaje mi się, że zarząd widzi we mnie potencjał i wiąże ze mną przyszłość. Dołożę wszelkich starań, by w przyszłym sezonie być wsparciem dla drużyny. Bo niestety w tym sezonie miałam pecha przez kontuzję kolana - mówi 18-letnia uniwersalna skrzydłowa.

Krótsze, bo roczne umowy podpisały za to rozgrywające: Alicja Grzejszczak oraz Honorata Czekala. W tym sezonie zdobyły one odpowiednio 26 i 18 bramek.

- Bardzo się cieszę, że mogę wciąż zostać w Kielcach. Miałam obawy czy umowa zostanie przedłużona, bo przez kilka miesięcy miałam problemy zdrowotne z barkiem, nie dostawałam dużo minut na parkiecie. Myślę, że jestem wciąż młoda, bardzo dużo się uczę. Dam z siebie wszystko, by dostawać coraz więcej czasu na parkiecie - mówi Grzejszczak.

- Negocjacje nie trwały długo, nikt z innych klubów się do mnie nie odzzywał. Pozostanie w Kielcach to zdecydowanie najfaniejsza opcja, tym bardziej, że został mi jeszcze rok studiów. Chcę jeszcze sprawdzić się w Superlidze i kontynować tą bardzo fajną przygodę. Cieszę się, że klub cały czas widzi we mnie swoją przyszłość - przyznaje Honorata Czekala.

22 maja w podwarszawskich Markach kielecka drużyna zagra baraż o awans do PGNiG Superligi z Karkonoszami Jelenia Góra.

fot: Patryk Ptak / Suzuki Korona Handball Kielce

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group