Trener Korony Kielce ma pomysł na wychowanków. Treningi indywidualne z najzdolniejszymi

23-04-2021 12:10,
Mateusz Kaleta

W sobotę Korona Kielce zagra na Suzuki Arenie o pierwsze punkty w Fortuna 1. Lidze pod wodzą Dominika Nowaka. Nowy szkoleniowiec będzie odpowiedzialny w klubie nie tylko za sukcesy żółto-czerwonych w lidze, ale też za rozwój młodzieży. - Marka Korony to nie może być tylko pierwszy zespół - mówi Dominik Nowak.

49-latek ma plan, w jaki sposób chciałby rozwijać w Koronie młodych zawodników. Mają do tego posłużyć indywidualne treningi z najbardziej utalentowanymi wychowankami. -  Jestem po rozmowie z Markiem Mierzwą odnośnie strategii pracy z młodymi piłkarzami. Od 8 maja chcemy wprowadzić indywidualne treningi z grupami najbardziej uzdolnionych zawodników. Nie chodzi tu tylko o zawodników z pierwszego zespołu. To będzie jasny sygnał, że bardzo mocno liczymy na młodzież - informuje Dominik Nowak.

- Wiemy ile w Kielcach jest utalentowanych zawodników. Pokazują to chociażby ostatnie transfery trzech wychowanków do Rakowa Częstochowa - dodaje.

Niedawno klub poinformował oficjalnie o przedłużeniu umów z czterema młodymi zawodnikami. Korona aktywowała klauzule w kontraktach, zatrzymując Dawida Lisowskiego, Jakuba Rybusa, Bartosza Prętnika i Radosława Turka co najmniej do końca czerwca 2022 roku. - To sygnał, że klub chce stawiać na młodych zawodników. Nie oznacza to jednak, że będą oni mieli ułatwione zadanie. Miejsce na boisku muszą sobie wywalczyć - zaznacza Dominik Nowak.

W sobotę Korona zagra na Suzuki Arenie z ŁKS-em Łódź (godz. 12:40). Kielczanie tracą osiem punktów do miejsca barażowego, natomiast druga drużyna i ekipa U-18 z Centralnej Ligi Juniorów muszą bronić się przed spadkiem z ligi. 

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

OLO2021-04-23 12:32:05
Dobry pomysł, tym bardziej ,że CLJ spadek i młoda II drużyna też spadek a ktoś później musi grać na dobrym poziomie aby powrócić do lig
Romek2021-04-23 14:17:55
Najwyższa pora Przestańcie rozliczać trenerów z miejsca w tabeli CLJ i 3 lidze Młodzi zawodnicy mają rozwijać się indywidualnie co nie znaczy że poza druzyna
Kibic2021-04-23 16:31:27
Tych najlepszych juz nie ma
Szkoda Korono ze tak ich oddaliście za frytki

Projekt i wykonanie: CK Media Group