Nowy trener Korony Kielce o taktyce: Bliżej mi do Kamila Kuzery

16-04-2021 15:35,
Mateusz Kaleta

- Będziemy kontynuować to, co zaczęli trenerzy Kuzera i Bartoszek - mówi Dominik Nowak, nowy trener Korony Kielce. 49-latek został już trzecim szkoleniowcem żółto-czerwonych w tym sezonie. Korona Kielce ma pod jego wodzą grać futbol ofensywny. 

Nowy opiekun Korony szeroko wypowiedział się na temat planu, jaki ma na zespół żółto-czerwonych. Wchodzi do zespołu w momencie, kiedy ten złapał serię czterech meczów bez porażki. Pod wodzą Kamila Kuzery żółto-czerwoni zdobyli w nich 10 punktów i nie stracił żadnej bramki. Jak zaznacza, nie zamierza wprowadzać rewolucji. 

- Dla mnie jasne jest, że jeśli zespół chce awansować, chce się rozwijać, to musi grać ofensywnie, grać piłkę „na tak”, stwarzać sytuacje, być zespołem, który jest w stanie przejąć kontrolę nad spotkaniem. Będę szczery - jestem trenerem, który woli wygrywać 4:3, niż 1:0. Wysoki pressing, gra ofensywna, szybki odbiór piłki po stracie – nad tym będziemy pracować. Trener Kuzera osiągnął świetny wynik, i trzeba to docenić. Będziemy nad tym pracować, aby Korona nie traciła bramek, ale aby je też strzelała. To będzie najlepsza recepta na sukces - podkreśla.

W Miedzi Legnica Nowak grał głównie ustawieniem z czterema obrońcami, ale i system z trójką nie jest mu obcy - tak legniczanie występowali pod jego wodzą w Ekstraklasie. Jak będzie to wyglądało w Koronie? 

- Gra czwórką i trójką obrońców wymaga określonego potencjału indywidualnego piłkarzy. Dziś bliżej mi jest do Kamila Kuzery, bo uważam, że Korona posiada piłkarzy, którzy pasuja do tego sytemu. Korona pod jego wodzą grała 4-1-4-1. Poprawki będą kosmetyczne. Bardzo lubię system 4-3-3, jest mi bardzo bliski - jest ofensywny, elastyczny. Ale potrzebujemy też planu B. Nie wykluczam też tego, żeby Korona grała trójką defensorów. 4-3-3 i 3-4-3 to będą dwa systemy, które chciałbym, aby w przyszłości tutaj dobrze funkcjonowały jako wiodące. W Miedzi zabrakło nam tego, aby mieć jakąś alternatywę w przypadku jakichś kontuzji, przeciwności - zaznacza. 

Dominik Nowak zadebiutuje w Koronie w niedzielę. Żółto-czerwoni pod jego wodzą zagrają z Odrą Opole. Początek tego meczu o godz. 12:40.

fot: Korona Kielce

Wasze komentarze

Zając2021-04-16 17:45:57
Lepiej roboty Bartoszka nie kontynuuj. Kamila tak.
Judasz2021-04-17 00:53:06
@Zajac

Hau Hau
REAL2021-04-17 09:49:34
jak slysz eo ofensyfnym stylu Korony to mnie przechodz ciarki. Sukces Kuzery i cenne punkty zostaly zdobyte dzieki jego bardzo dobremu rozeznaniu aktualnych umiejetnosci graczy i zastosowaniu systemu wzmocnionej obrony oraz kontratakom.Jezeli niemamy znozu obudzic sie z reka w nocniku to trzeba to doskonalic a nie snuc mrzonki o ofesywfnym stylu.Niby kto mialby strzelac te 4 bramki obecnie .
Niech trnuja i probuja trafic w bramke ale najpierw obrona.
Powodzenia. mam nadzieje z Kuzera nie zostanie jednak wyautowany....
qolo2021-04-17 14:41:20
ja bym zaczął od treningów strzeleckich i niektórym zakazał kopania na bramkę bo gołębie to jednak stworzenia i nie można ich ot tak zabijać w locie

Projekt i wykonanie: CK Media Group