Nie mogą w tej chwili trenować. Przygotowali zajęcia indywidualne

06-04-2021 11:41,
Redakcja

W związku z kolejną falą zachorowań na covid-19 częściowy lockdown objął między innymi akademie piłkarskie. Te zmuszone były odwołać wszystkie zajęcia. – Nie jest to jednak dla nas czas odpoczynku – zaznacza Dawid Kukła z akademii piłkarskiej DAP w Kielcach. 

– W naszych planach szkoleniowych zawsze braliśmy pod uwagę opcję ponownego zamknięcia obiektów sportowych i – tym samym – zablokowania możliwości organizowania treningów piłkarskich, czy to w halach, czy na świeżym powietrzu. Byliśmy więc przygotowani także na ten czarny scenariusz. Wraz z Trenerem Tomaszem Ćwilem, naszym specjalistą od przygotowania motorycznego zawodników przygotowaliśmy zestawy ćwiczeń, do których wykonania zachęcamy naszych podopiecznych –  zaznacza trener Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP Kielce. 

Treningi zostały zarejestrowane na wideo, a następnie w formie materiałów filmowych zostały opublikowane w mediach społecznościowych. – Przygotowaliśmy cztery jednostki treningowe. Każda z nich składa się z trzech części. Oczywiście pierwszą jest rozgrzewka, którą zawodnicy wykonują razem z trenerem. Później przechodzimy do prostych ćwiczeń z piłką. Te wykonywane są w seriach z zachowaniem przerwy wypoczynkowej – informuje Dawid Kukła. Jak podkreśla, do ich wykonania nie potrzeba wiele miejsca – wystarczy dosłownie kawałek podłogi.

Po części głównej czas przejść do równie ważnych zajęć wzmacniających, które także będą wykonywane seriami. Całość treningu zajmuje około 30 minut, ale można ten czas modyfikować, zwiększając liczbę serii lub czas trwania jednej z nich. Wszystko w zależności od poziomu wytrenowania dziecka.

– Do bieżącej korekty np. ustawienia i kontroli upływającego czasu, a także do czynnego udziału w treningu, zachęcamy gorąco rodziców. Cieszymy się bardzo, że filmy spotkały się z uznaniem i bardzo duża część zawodników wykonuje trening. Ale to nie wszystko. W grupach Top Talent trenerzy łączą się na żywo ze swoimi zawodnikami i trening piłkarski przeprowadzany jest zdalnie. Ten jest dłuższy – trwa około godziny i składa się z 2 części: część praktyczna, którą prowadzi trener oraz teoretyczna, w której zawodnicy przyswajają wiedzę dotyczącą piłki nożnej, kwestie taktyczne dostosowane do grupy wiekowej – informuje Kukła.

Trenerzy prowadzą też trening mentalny. Procesowi edukacyjnemu poddawani są także rodzice, którzy mają zdalne spotkania ze sztabem szkoleniowym. Tu trenerzy opowiadają np. o filozofii budowania środowiska treningu piłkarskiego czy o filarach szkolenia. – Wszystko po to, by nasza praca była transparentna, a współpraca z rodzicami dobrze się układała. Oczywiście mamy wielką nadzieję, że po 9 kwietnia będziemy mogli wrócić do normalnych treningów, bo zdajemy sobie sprawę, że treningi zdalne to jedynie namiastka tych prawdziwych jednostek. Jednak robimy wszystko, by te treningi online były jak najbardziej wartościowe – podsumowuje trener DAP Kielce. 

Fot. Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce 


 

Wasze komentarze

Aleks 592021-04-06 12:46:08
Zdalnie będą trenować!!! Sport padnie, jak wszystko inne, totalnie kończy się Świat!!!
@Aleks 592021-04-06 21:37:14
Tak Aleks świat się kończy i skończ ze sobą wcześniej, tak żebyś zdążył przed światem

Projekt i wykonanie: CK Media Group