Wychowankowie Korony strzelają na wypożyczeniach. Pierzchała jako napastnik

03-04-2021 09:07,
Michał Gajos

Dobre dni wypożyczonych z Korony Kielce wychowanków. Bramki na trzecim poziomie rozgrywkowym zdobyli Jakub Górski oraz Piotr Pierzchała. 22-latek, nominalny środkowy obrońca, zagrał jako... napastnik. Ta rola nie jest mu jednak obca - w wieku juniorskim był królem strzelców Centralnej Ligi Juniorów. 

Pierzchała, grający na wypożyczeniu w zespole Pogoni Siedlce, otworzył wynik zaległego meczu 22. kolejki II ligi. Jego drużyna mierzyła się z Sokołem Ostróda, ale poniosła już czwartą porażkę z rzędu, przegrywając 2:3. Wychowanek Korony w 64. minucie świetnie odnalazł się w polu karnym, gdzie wykończył dośodkowanie z prawej strony celnym strzałem głową. 

Rola napastnika nie jest mu obca, gdyż jako junior reprezentował żółto-czerwone barwy występując jako typowa „dziewiątka”. Z dwudziestoma dwoma bramki na koncie był królem strzelców Centralnej Ligi Juniorów sezonu 2017/2018. Potem został przesunięty na środek obrony, pewnie egzekwował też rzuty karne. 

Pierzchała jest ważnym zawodnikiem Pogoni Siedlce. W W dotychczasowych spotkaniach 15 razy wybiegł na boisko, w tym dziesięciokrotnie jako piłkarz pierwszej „jedenastki”, strzelił w nich 4 bramki i zanotował jedną asystę. W meczu z Sokołem Ostróda zabrakło innego z Koroniarzy - Oskara Sewerzyńskiego. 

W rozpoczętej w piątek 25. kolejce rozgrywek powody do radości miał Jakub Górski. 19-latek przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa Garbarni Kraków nad Bytovią Bytów 2:1. Jego bramka w 59. minucie dała remis, a zwycięską bramkę zdobył z karnego Jakub Kowalski.

Dla Górskiego było to piąte spotkanie na drugoligowych boiskach i drugie w wyjściowym składzie Garbarni. Mistrz Polski juniorów z 2019 roku spędził na boisku 83 minuty. To była jego premierowa bramka w barwach "Brązowych".

Garbarnia zajmuje 12. miejsce w tabeli II ligi, a Pogoń Siedlce jest 13. W sobotę szansę na występ w II lidze będzie miał inny z wychowanków Korony - Mateusz Sowiński. Jego Wigry zagrają z KKS-em Kalisz.

fot: Mateusz Kaleta, Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group