Fun Sport Kielce najlepsze w regionie. Zagra w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

17-03-2021 07:00,
Redakcja

Drużyna Stowarzyszenia Fun Sport Kielce pod przewodnictwem trenerów Kamili Siciarskiej i Dariusza Daszkiewicza zwyciężyła w turnieju finałowym Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek, jaki został rozegrany 14 marca w Kluczewsku. Kielecki zespół pokonał MKS Galę Skarżysko Kam. 2:0 oraz SP Arkę Kluczewsko 2:1. W nagrodę kielczanki zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Mecz decydujący o pierwszym miejscu dostarczył dużo emocji. W pierwszym secie wygrywa pewnie drużyna z Kielc, w drugim lepsze było Kluczewsko. W tie-breaku Fun Sport rozpoczęło od serii dziewięciu zagrywek z rzędu i zbudowało przewagę 14:3. Gospodynie nie złożyły broni, ale ostatecznie górą były zawodniczki Fun Sport Kielce, wygrywając w trzecim secie 15:8.

Najlepszą zawodniczką (MVP) sezonu 2020/2021 została środkowa SP Arki Kluczewsko – Wiktoria Łęcka. Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i medalami, które wręczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Zespoły z Kielc, Kluczewska i Skarżyska-Kamiennej znalazły się w gronie 48 najlepszych drużyn w Polsce i tym samych zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w kwietniu. SP Arka Kluczewsko swoje mecze rozgrywać będzie w Wieliczce, a Fun Sport Kielce i MKS Gala Skarżysko-Kamienna w Łsaku.

Drużynę Fun Sport Kielce reprezentowały: Bukowska Klaudia, Rurarz Blanka, Kwarciak Daria, Kwarciak Emilia, Kornelia Kacprzak, Laura Jastrzębska, Kulpińska Wiktoria, Saladra Anna, Aleksandra Jamka, Łubek Marta, Wawer Barbra, Bracha Maja, Stępniewska Julia, trenerzy – Kamila Siciarska i Dariusz Daszkiewicz

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Młodziczek w sezonie 2020/2021:

 1. FUN Sport Kielce, 

2. SP Arka Kluczewsko, 

3. Gala Skarżysko Kamienna, 

4. Victoria Włoszczowa, 

5. FUN Sport Kielce II, 

6. KSZO SMS Ostrowiec Św., 

7. MUKS Piątka Sandomierz, 

8. OKS Volley Opatów.

fot: Fun Sport Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group