Maciej Firlej trafił z Korony do drugoligowego Znicza Pruszków

24-02-2021 21:25,
Redakcja

Maciej Firlej odszedł z Korony Kielce i w rundzie wiosennej będzie występował w drugiej lidze. 24-letni napastnik podpisał kontrakt ze Zniczem Pruszków.

Firlej przyszedł do Kielc w 2018 roku jako król strzelców III ligi w barwach Ślęzy Wrocław. Na początku grał w rezerwach Korony, a potem był dwukrotnie wypożyczany - najpierw do Garbarni Kraków, a potem do Pogoni Siedlce. Na jesieni dostał swoją szansę w Fortuna 1. Lidze. W Koronie rozegrał 13 meczów ligowych oraz dwa pucharowe. Nie strzelił żadnej bramki, ale zanotował dwie asysty.

Pod koniec stycznie kielecki klub podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Firlejem za porozumieniem stron. 24-latek był testowany m. in. przez GKS Bełchatów, zagrał w przegranym sparingu z RKS Radomsko (1:4), ale ostatecznie nie podpisał kontraktu z "Brunatnymi".

Jego nowy klub, Znicz Pruszków, zajmuje 16. miejsce w tabeli II ligi. Na wiosnę będzie bronić się przed spadkiem. Ma tylko dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

As2021-02-25 07:52:09
W Zniczu ma szansę odpalić, zwłaszcza gdy będzie regularnie grał, ale na tą chwilę na i ligę był za słaby.
kk2021-02-25 11:15:45
Kiedy przychodził do Korony myślałem że będzie Jokerem ,ale życie pokazało co innego . Zresztą nie widać było aby chciał stać się walczakiem i ciągnącym grę z przodu .

Projekt i wykonanie: CK Media Group