Tak Talant Dujszebajew pocieszał zawodników. Ważne słowa w szatni Łomży Vive Kielce

23-02-2021 21:17,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce boleśnie przegrała z Paris Saint-Germain 26:37 w zaległym meczu 9. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zwycięzcę włoniła już pierwsza, jednostronna połowa. Po spotkaniu w szatni Łomży Vive Kielce padły ważne słowa. Podzielił się nimi Krzysztof Lijewski, drugi trener kieleckiego zespołu.

- W szatni trener Talant powiedział, że życie sportowca jest dobrym życiem. Nawet jak się przegrywa, jest się na kolanach, to szybko można się z tych kolan podnieść. My tę szansę mamy już za 48 godzin - gramy w Segedynie na trudnym terenie. Możemy zmazać plamę i wrócić do domu z punktami - przytoczył słowa pierwszego trenera asystent Talanta Dujszebajewa.

Mistrzowie Polski byli w meczu z PSG bezradni. - W naszej grze nic się nie zazębiało. Próbowaliśmy różnych wariantów, jak nam nie szło w obronie, ataku, rotowaliśmy składem. Niestety nie dawało to żadnego skutku. Trzeba przyznać, że PSG było zdecydowanie lepsze - przyznał Krzysztof Lijewski.

Sporą różnicę na boisku zrobił mierzący zaledwie 173 centymetry wzrostu środkowy rozgrywający z Holandii, Luc Steins. - Był takim motorem napędowym paryżan, bardzo dobrze sobie radził w grze jeden na jeden, szukał obrotowych, umiał rozwiązać sytuacje w przewadze. Dał gospodarzom pozytywny impuls - podkreślił drugi trener mistrzów Polski.

Szansa kielczan do rehabilitacji w meczu z MOL-Pick Szeged już w czwartek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:45.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

kibic2021-02-23 21:55:18
To nie są najważniejsze mecze tego sezonu. Mecze, w których będzie się rozstrzygał ten sezon dopiero przed nami w fazie Play Off. To czy w grupie będziemy na 2 czy 3 miejscu nie będzie mieć znaczenia jeśli będziemy bez formy na PlayOffy. To tam trzeba grać swoją piłkę ręczną i pod to trzeba się przygotowywać. W grupie, przy naszej obecnej dość komfortowej sytuacji, nie ma się co spinać na takich wyjazdach jak ten dzisiejszy. Powiedzmy sobie szczerze, nawet jakbyśmy zagrali dobrze to i tak byłoby ciężko o punkty w Paryżu.
Szczepaniaka 292021-02-24 11:14:04
Głowa do góry Panowie! Trzeba przetrzymać ten nieszczęsny luty, a potem będzie z górki.
Kielczanin2021-02-24 13:19:07
Wynik w grupie jest mało ważny (mamy 17 punktów więc i tak będziemy mieć dobrą pozycję do ataku w Play Off-ach). Liczą się Play Off-y. Do nich się przygotowujmy. Jesteśmy z Wami. Pamiętajcie, że macie wsparcie kibiców.
Są też plusy....2021-02-24 14:00:38
Nie ma co się ciąć po tym meczu, w grupie mamy dobre miejsce, oby na playoffy była dobra dyspozycja i forma. Są też plusy tego meczu - Dylan Nahi (tym razem niestety dla nas) zaprezentował się świetnie. Grajek z niego jest przekonkret. Będziemy mieli od następnego sezonu świetnego skrzydłowego.
Jola2021-02-25 14:58:44
Zgadzam się

Projekt i wykonanie: CK Media Group