Łomża Vive Kielce zaczyna serię dalekich wyjazdów. Najpierw Gdańsk

20-02-2021 08:00,
Mateusz Kaleta

Sobotnim meczem w Gdańsku serię czterech dalekich wyjazdów rozpoczną szczypiorniści Łomży Vive Kielce. Mistrzowie Polski podejmą 12. drużynę PGNiG Superligi w ramach 14. serii rozgrywek.

W czwartek kielczanie pokonali we własnej hali wysoko 39:29 Elverum HB. W sobotę zagrają w Gdańsku z Torus Wybrzeżem, a po spotkaniu nad Bałtykiem czekają ich dwa mecze Ligi Mistrzów w Paryżu z PSG i Segedynie z MOL-Pick, a także wyjazd do Szczecina na mecz z Pogonią w ramach PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski znów nie będą mieli czasu na odpoczynek. Do tego wiele godzin spędzą w podróży.

- O północy wrócimy z Gdańska, a następnego dnia musimy już robić testy przed wyjadzem na Ligę Mistrzów. Oczywiście będzie ciężko zagrać tyle meczów w tak krótkim czasie, ale na pewno będziemy walczyć o komplet punktów. Mamy trudne warunki, będziemy musieli się szybko regenerować. Powalczymy na tyle, ile możemy - podkreśla Talant Dujszebajew.

W meczu z Torus Wybrzeżem można spodziewać się sporych zmian w składzie. Odpoczynek dostaną ci, którzy w ostatnim czasie grali najwięcej.

- Rotacje w polskiej lidze zawsze będą. Niemożliwe jest zagrać 12 meczów w 30 dni bez rotacji. Szanujemy każdego przeciwnika, ale mamy swój cel i musimy go wykonać - podkreśla Talant Dujszebajew.

Drużyna, w której gra m. in. Mateusz Jachlewski, a drugim trenerem jest Mariusz Jurkiewicz, zimą wzmocniła skład. Do zespołu dołączył 23-letni Kolumbijczyk Santiago Mosquera. Dla szczypiornistów dowodzonych przez trenera Krzysztofa Kisiela mecz z Łomżą Vive Kielce będzie dopiero o drugim o stawkę w 2021 roku. Tydzień temu gdańszczanie zagrali w Pucharze Polski, ale okazali się słabsi po rzutach karnych od Grupy Azoty SPR Tarnów.

– Musimy podejść do tego spotkania skoncentrowani. W pierwszym spotkaniu zespół z Gdańska postawił nam się w naszej hali, więc musimy być czujni – przestrzega Mateusz Kornecki, bramkarz mistrzów Polski.

Sobotni mecz będzie powrotem nad morze dla Sebastiana Kaczora, który wciąż czeka na większą szansę w Łomży Vive Kielce. Wcześniej młody obrotowy występował w SMS-ie Gdańsk. - Ostatnio nie grałem za często, ale liczę, że w Gdańsku nie będę tylko obserwatorem, ale zawodnikiem na boisku. Na pewno będzie to duży sentyment, spędziłem w tym mieście dużo czasu - mówi 19-latek.

Spotkanie Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce rozpocznie się w sobotę o godz. 13.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group