1 lipca ruszy Akademia Piłkarska Korony Kielce

18-02-2021 15:07,
Michał Gajos

Korona Kielce stawia na rozwój młodzieży i dzieci. Od 1 lipca klub uruchamia własną akademię piłkarską. Do tej pory kielecki klub posiadał grupy młodzieżowe, ale w zakresie szkolenia najmłodszych współpracował z KKP Korona. 

– W projektowaniu rozwoju klubu nie wyobrażamy sobie, żeby istotnego miejsca nie zajmowała własna akademia piłkarska. Jesteśmy w trakcie ustalania strategii, planowania logistycznego w oparciu o ograniczoną infrastrukturę. Planujemy uruchomienie własnej akademii począwszy od 1 lipca bieżącego roku – poinformował na konferencji prasowej prezes klubu Łukasz Jabłoński.

Wraz z powstaniem szkółki piłkarskiej do klubu zostanie zatrudniona osoba, która będzie zorientowana stricte na nadzorowanie pracy akademii. – Będzie ona ściśle współpracowała z trenerem Markiem Mierzwą, który jest współodpowiedzialny za koordynacje wyszkolenia wszystkich grup młodzieżowych - podkreślił szef kieleckiego klubu.

Przypomnijmy: plany budowy piłkarskiej akademii Korony trwają od dawna. Powstał nawet projekt, który zakładał utworzenie jej na terach przy ulicy Prostej, który trafił do ministerstwa. Ostatnio falę dyskusji wywołała informacja o współpracy innej z kieleckich szkółek, Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Rakowem Częstochowa.

Jednym z najważniejszych założeń funkcjonowania nowej akademii Korony będzie partnerstwo z innymi akademiami z całego województwa. Nie można zapomnieć także o obecnym podmiocie stowarzyszonym, jakim jest Stowarzyszenie KKP Korona. Pomimo planów o utworzeniu własnej, niezależnej akademii sternik kieleckiego klubu przekonuje, że współpraca na linii KKP Korona – Korona S.A. będzie kontynuowana. – Każdy kojarzy KKP Korona z Koroną Kielce. Oczywiście, współpracujemy z KKP i zapewne dalej będziemy, jednak chcemy być także otwarci na kooperacje z innymi akademiami - skwitował Łukasz Jabłoński.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

CK..2021-02-19 13:35:22
Już czaas! Oby tylko jeszcze wybudowali infrastrukturę kilku boisk
tak jak zapowiadał Wojciech Lubawski, to może coś z tego będzie!
Siwy2021-02-19 17:22:25
Niech sobie wybudują za swoje
CK2021-03-09 13:54:59
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
To nie jest jakiś niesamowity projekt. Chodzi tylko o kasę jaką Korona "zapłaciła" za wyszkolenie zawodników akademii KKP.
Proszę dowiedzcie się ile przekazała środków z ostatnich transferów na rzecz KKP Korona. Zgarneli 645 tys. EUR za trzech wychowanków KKP, nie dając za nich ani jednego centa. Teraz wielce swoją akademię będą otwierać. Wystarczy się dogadać z akademią która nie ma sobie równych w Świętokrzyskim. Do KKP też można ściągać zawodników z innych akademii, dzieciaki ciągle rotują między szkółkami.
Stary2021-03-10 11:28:10
"Chodzi tylko o kasę jaką Korona "zapłaciła" za wyszkolenie zawodników akademii KKP. Proszę dowiedzcie się ile przekazała środków z ostatnich transferów na rzecz KKP Korona."
Ale to chyba jest uzgodnione na podstawie umowy/porozumienia między KKP, a Koroną. Gdyby umowa stanowiła inaczej to byłoby inaczej. Powinien odpowiadać za to ten kto zawarł taką umowę. A tak z ciekawości, czy wcześniej KKP coś dostawało za transfery z Korony, a jeśli tak to ile %?

"Wystarczy się dogadać z akademią która nie ma sobie równych w Świętokrzyskim"
Nie ma równych, ale możliwości i szans w KKP dla wszystkich dzieci tak jak to jest w innych akademiach. Skupiają się na złotych grupach, zamiast rozwijać też słabsze grupy. Może jak Akademia Korony wydrenuje KKP z najlepszych zawodników z grup złotych to wtedy KKP zajmie się szkoleniem i rozwojem dzieciaków z pozostałych grup, które obecnie są planktonem do dostarczania kasy KKP, bo płacą tyle samo, a dostają zdecydowanie gorszą ofertę szkoleniową.

Projekt i wykonanie: CK Media Group