Cele nowego prezesa Korony. Awans, akademia, wizerunek i finanse

21-01-2021 14:56,
Mateusz Kaleta

Łukasz Jabłoński zostanie nowym prezesem Korony Kielce. Na czwartkowej sesji Rady Miasta wypowiedział się na temat celów, jakie stawia przed nim w nowej roli właściciel - miasto Kielce. - Moje zarządzanie klubem będzie oparte na filarach w klubie: pionie sportowym, akademia, skauting, marketing i komunikacja oraz finanse i administracja - zapowiedział nowy prezes klubu. 

- Przede wszystkim postawiony został mi cel finansowy. Zarządzanie przepływami pieniężnymi w taki sposób, aby spółka mogła stabilnie funkcjonować. Jest plan ograniczenia kosztów na wynagrodzenia do ok. 2 mln złotych. Wówczas ich współczynnik poiwnien spaść do 55-60% - zaakcentował Jabłoński.

Powiedział także o prognozach finansowych spółki. Podkreślił, że na koniec sezonu zakłada ona stratę w wysokości 1 mln 800 tys. złotych. - Według poprzednich wyliczeń spółka mogła utracić płynność finansową pomimo podniesienia kapitału w okolicach połowy stycznia. W tym momencie nie widzę takiego zagrożenia. Skupiam się na poszukiwaniu sponsorów, którzy zagwarauntują podniesienie przychodów w spółce. Wierzę,że nie będzie potrzeby kolejnego dofinansowania spółki. Objąłem spółkę z bardzo dużym bagażem zadań. Gdybym startował od zera, ze stratą powiedzmy 5 mln złotych, a nie 1 mln złotych, niewątpliwie byłoby mi dużo łatwiej – nie ukrywał Łukasz Jabłoński.

- Ponadto postawiony przede mą został został cel wizerunkowy, aby poprawić wizerunek Korony. Do tego cel sportowy. Na ten sezon jest to znalezienie się w pozycjach 3-6 w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Po nich naszym celem jest awans do Ekstraklasy - powiedział nowy prezes. Zapowiedział także nowe transfery, o których więcej piszemy W TYM MIEJSCU.

Łukasz Jabłoński obszernie mówił też o planach budowy w Kielcach akademii piłkarskiej. - Zostały poczynione już w tym celu kroki. W tym momencie nie jestem jeszcze w stanie przedstawić projektu akademii, ale trwają nad nimi prace. Zaczęliśmy rozmowy z akademiami z województwa świętokrzyskiego. Podręcznik licencyjny nakłada na klub obowiązek posiadania własnej akademii lub podmiotu stowarzyszonego. Obecnie jest nim Stowarzyszenie KKP Korona. Do spełnienia wymagań licencyjnyhc Fortuna 1. Ligi klubowi brakuje posiadania jednego rocznika U-15. Dotychczas osoby, pracujące w klubie i zajmujące się młodzieżą, w ogóle nie zajmowały się rozmowami z akademiami funkcjonującymi na naszym terenie. Jest plan, aby od następnego sezonu wprowadzić w Koronie własną akademię – od rocznika U-6. do U-15. Rozmawiamy z osobami, które mogłyby się zająć funkcjonowaniem tej akademii. Myślę, że pełny projekt ze wszystkimi szczegółami działania akademii w Koronie zostanie opracowany w ciągu dwóch miesięcy. Celem klubu jest zbudowanie własnej akademii i współpraca ze wszystkimi akademiami z regionu świętokrzyskiego - zapowiedział.

Nowy prezes powiedział także o planie naprawczym, jaki został wdrożony w strukturach klubu. Zostanie on przedsatwiony opinii publicznej najpóźniej w połowie lutego.

fot: Daniel Mazur / Korona Kielce 

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

obserwator2021-01-21 16:35:32
I lokomotywa ruszyła - ciężka, ogromna aż pot z niej spływa - ale czy dojedzie do celu????????
LukD2021-01-21 18:32:31
Akademia, wizerunek, cel sportowy, cel finansowy...
Poprzedni prezes nawet takich pojęć nie znał.
Panie Łukaszu, kibicuję Panu! Powodzenia!
xyz2021-01-22 00:06:12
Nowa jakość w zarządzaniu.
Johnny2021-01-22 00:20:03
Brawo Prezesie ????????Wkoncu konkrety to mi się podoba

Projekt i wykonanie: CK Media Group