Piotr Grabarczyk wznawia karierę! Będzie grał razem z Tkaczykiem w KSZO

12-01-2021 10:03,
Mateusz Kaleta

Powiększa się liczba gwiazd w KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski. Do Grzegorza Tkaczyka dołącza Piotr Grabarczyk. 38-letni obrotowy wznawia sportową karierę w pierwszej lidze.

Grabarczyk zakończył swoją przygodę z handballem w 2019 roku w niemieckim LiT Tribe Germania, z którym wywalczył awans z czwartej do trzeciej ligi. Urodzony w Olsztynie zawodnik największe triumfy święcił w zespole z Kielc, w barwach którego spędził aż czternaście lat swojej kariery. W żółto-biało-niebieskiej koszulce grał w latach 2001-2015, a do Kielc trafił z gdańskiego SMS-u.

Obok Mateusza Jachlewskiego to zawodnik z najdłuższym stażem w drużynie, a także najbardziej utytułowany szczypiornista w historii klubu. Zdobył siedem mistrzostw kraju i dziesięć Pucharów Polski oraz dwa brązowe medale Ligi Mistrzów. Przez te wszystkie lata stał się prawdziwym specjalistą od obrony. Ma na koncie także brązowy medal mistrzostw świata z reprezentacją Polski.

Po odejściu z Vive Grabarczyk grał jeszcze w niemieckich HSV Hambrug i TuS N-Lübbecke. Teraz wznawia karierę u boku Grzegorza Tkaczyka. - "Więcej informacji wkrótce" - poinformowało oficjalnie KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski. Świętokrzyska ekipa zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi grupy D.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group