Mateusz Sowiński udaje się z Korony na wypożyczenie

11-01-2021 15:36,
Mateusz Kaleta

19-letni zawodnik Korony Kielce Mateusz Sowiński trafił na wypożyczenie do Wigier Suwałki. W tym klubie, grającym w drugiej lidze, spędzi najbliższe pół roku.

Sowiński ma za sobą rundę, w której zmagał się z kontuzją i grał głownie w trzecioligowych rezerwach Korony. W Fortuna 1. Lidze rozegrał dwa spotkania, a w Pucharze Polski - jedno. Z kolei w drugim zespole żółto-czerwonych zagrał w dziewięciu meczach trzeciej ligi i strzelił w nich cztery gole.

W poprzednim sezonie 19-latek zadebiutował w PKO Ekstraklasie, gdzie pod wodzą Macieja Bartoszka rozegrał dwa mecze. Wcześniej zdobył z zespolem juniorów Mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U-18 i grał w Lidze Młodzieżowej UEFA przeciwko Realowi Saragossa.

Wypożyczenie Sowińskiego potrwa do końca sezonu. Wigry Suwalki spadły w poprzednim sezonie z Fortuna 1. Ligi, a obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli II ligi i na wiosnę będą walczyć o awans na zaplecze Ekstraklasy. Drużyna z "polskiego bieguna zimna", jak określane są Suwałki, traci pięć punktów do liderującego Górnika Polkowice i drugiego GKS-u Katowice.

fot: Mateusz Kaleta

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Tymczasem2021-01-11 16:06:22
Balotelli wraca już do Łagowa
bednarek2021-01-11 19:13:04
Powodzenia, ale do zobaczenia w Koronie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group