Polska drugi raz górą nad Turcją. Znów królowali kielczanie

09-01-2021 21:44,
Mateusz Kaleta

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała drugie spotkanie z Turcją w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, jakie w 2022 roku zostaną rozegrane na Węgrzech oraz na Słowacji. Kolejny raz najskuteczniejszymi zawodnikami biało-czerwonych byli gracze Łomży Vive Kielce.

Polacy wygrali przekonująco 35:24, prowadząc do przerwy 16:12. Tym razem na boisku zaprezentowało się czterech zawodników kieleckiego klubu. Zabrakło Mateusza Korneckiego, którego w składzie zastąpił Adam Morawski. Bardzo dobrze zagrali jego klubowi koledzy. Arkadiusz Moryto z siedmioma bramkami był najskuteczniejszy na placu gry. Świetny mecz zagrali też Tomasz Gębala i Szymon Sićko, którzy trafili po sześć razy. Michał Olejniczak zakończył mecz z jedną bramką.

W zespole Turcji liderem na boisku ponownie był Doruk Pehlivan, który tym razem częściej był powstrzymywany przez biało-czerwoną obronę. Wypożyczony z Łomży Vive Kielce do GWD Minden Turek trafił przeciwko Polsce pięć bramek i był najskuteczniejszy w swojej drużynie.

Po dwóch meczach eliminacyjnych biało-czerwoni mają na swoim koncie komplet punktów. W środę wylecą do Egiptu, gdzie rozpoczynają się mistrzostwa świata. Polska zagra w grupie z Tunezją, Brazylią i Hiszpanią.

Polska – Turcja 35:24 (16:12)

Polska: Morawski 1, Wyszomirski – Majdziński 1, Czuwara, Pilitowski, Moryto 7, Daszek 2, Gębala M. 2, Gębala T. 6, Przybylski 1, Dawydzik 2, Olejniczak 1, Chrapkowski, Krajewski 5, Ossowski 1, Sićko 6

Turcja: Ozmusul, Gunay 1, Oksuzcuk - Pehlivan 5, Erceylan 4, Demirezen 1, Bicer 4, Nalbantoglu, Ozturk 2, Pektas 2, Celebi 1, Ersin, Sarak 3, Hacioglu 1, Arifoglu. 

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group