Na koniec roku Suzuki Korona Handball awansowała w Pucharze Polski

04-12-2020 07:19,
Redakcja

Suzuki Korona Handball Kielce ma już za sobą ostatni mecz w 2020 roku. Kielczanki wywalczyły w meczu pucharowym awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Wygrały na Śląsku bez problemów ze Zgodą Ruda Śląska 38:27.

Kielczanki wywiązały się z roli faworyta, bo był to mecz wicelidera grupy C z przedostatnią drużyną grupy B. Kielczanki jeszcze w pierwszej połowie zbudowały przewagę, schodząc do przerwy przy wyniku 19:17. Druga część była już formalnością.

Najwięcej bramek dla kieleckiej drużyny zdobyła Michalina Pastuszka - dziewięć. Marta Rosińska, Wiktoria Gliwińska  Agnieszka Młynarska-Papaj trafiły sześciokrotnie.

Suzuki Korona Handball wróci do gry po zimowej przerwie 6 stycznia. Wtedy czeka ją kolejny mecz w Pucharze Polski. Kielczanki zagrają w swojej hali z ligowym rywalem - Varsovią Warszawa.

Zgoda Ruda Śląska - Suzuki Korona Handball 27:38 (11:19)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Szplit - Pastuszka 9, Młynarska-Papaj 6, Gliwińska 6, Rosińska 6, Zygadlewicz 4, Skowrońska 3, Herman 2, Piwowarczyk 1, Kędzior 1, Zimnicka, Staszewska.

fot: Patryk Ptak