Korona Handball Kielce rośnie w siłę

27-10-2020 10:36,
Mateusz Kaleta

Alesia Mihdaliova, 6-krotna mistrzyni Polski w barwach Perły Lublin została nową zawodniczką Korony Handball Kielce. 35-letnia białoruska rozgrywająca będzie dużym wzmocnieniem kadry drużyny, która po braku awansu do Superligi mocno się osłabiła.

Kielecka drużyna musiała budować zespół od nowa. Zostały do niego włączone najzdolniejsze juniorki, ale wiele podstawowych zawodniczek odeszło. Kielczanki udanie rozpoczęły sezon od kompletu zwycięstw, ale nie stawiały sobie wygórowanych celów na ten sezon. Teraz drużyna dostaje zastrzyk nowej, bardzo doświadczonej krwi. Alesia Mihdaliova może zrobić różnicę na boisku. 

Białorusinka gra na prawym rozegraniu. W polskiej lidze występuje od 2003 roku. Przez sześć lat grała w Starcie Elbląg, a potem przez osiem w MKS Perle Lublin, z którą sześciokrotnie sięgała po tytuł mistrza Polski.

To kolejne wzmocnienie kadry zespołu Korony Handball. Kilka dni wcześniej klub ogłosił powrót Pauliny Piwowarczyk. Te wzmocnienia dają nadzieję, że kielecki klub znów może stać się jednym z głównych faworytów w walce o awans do PGNiG Superligi.

Pomóc w tym ma też nowy, prężny sponsor. W nadchodzących tygodniach klub oficjalnie powinien ogłosić współpracę z firmą Suzuki, która wejdzie w nazwę klubu. Poinformowała o tym we wtorek kielecka "Gazeta Wyborcza".

Alesia Mihdaliova będzie mogła zadebiutować w Koronie Handball w piątek. Wtedy kielecka drużyna zagra zaległy mecz 2. kolejki z AZS AWF Warszawa. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:45.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Johnny2020-10-27 11:01:17
????????????????????????????????Należało się dziewczynom to wsparcie! Brawo Suzuki
Pablito2020-10-27 13:54:52
Brawo Suzuki! Brawo Dziewczyny!

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group