Targi Kielce gościły kulturystów i kulturystki z całej Polski

31-08-2020 16:03,
Informacja prasowa

Ponad 200 zawodników z całej Polski zaprezentowało się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness. 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się najważniejsze zawody kulturystyczne, które odbyły się od 29 do 30 sierpnia 2020 roku w Kielcach. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej zrzeszonych w PZKFiTS. Zawody odbywały się w systemie blokowym, w różnych kategoriach sportowych. Jury oceniało m.in. muskulaturę, koordynację ruchową, siłę i dynamikę zawodników. 

Wśród laureatów znaleźli się m.in.:

- Oliwia Chamera z klubu UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski (fitness kobiet open),
- Katarzyna Łożyńska ze Stowarzyszenia Masakra Ełk (fit model kobiet open),
- Paweł Kozak z klubu LKS Pomorzanin Nowogard (fit model mężczyzn open), 
- Natalia Czajkowska z klubu UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski (bikini fitness kobiet open)
- Jakub Szuba z klubu KS Fitness Klub Aplauz Warszawa (kulturystyka klasyczna mężczyzn open),
- Damian Dombrowski ze Stowarzyszenia Violetta Bydgoszcz (fitness plażowe mężczyzn open), - Mateusz Nasalski ze Stowarzyszenia Violetta Bydgoszcz (kulturystyka mężczyzn open)
- Oleh Slinchenko z klubu KS Michael Warszawa (kategoria classic physique).

W klasyfikacji drużynowej najwyżej uplasował się klub UKS Black & White z Ostrowca Świętokrzyskiego. Komunikat końcowy z kompletnymi wynikami można znaleźć na stronie PZKFITS.

Najlepsi zawodnicy będą reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 19 września w Santa Susana w Hiszpanii. 

Oprócz sportowych zmagań, w przestrzeni Centrum Kongresowego Targów Kielce swoją ofertę zaprezentowała również m.in. polska firma MORDEX produkująca wysokiej klasy odzież sportową.

Wydarzenie zorganizował Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, wspólnie z Targami Kielce. Wśród partnerów sportowej imprezy znaleźli się: Fitness Authority Engineered nutrition oraz Kluby Fitness ZDROFIT. Nagrody dla najlepszych zawodników w kategorii fitness plażowe mężczyzn - open oraz kulturystyka klasyczna mężczyzn – open ufundowała jedna z najbardziej prestiżowych klinik chirurgii plastycznej w Polsce – klinika dr Paul. Partnerem medialnym Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness zostali: Polish Fitness, LepszyTrener.pl oraz SdW.

fot i źródło: materiały prasowe organizatora

Projekt i wykonanie: CK Media Group