Młodawska do złota dorzuciła brąz

30-08-2020 17:24,
KIG

Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wróci z mistrzostw Polski we Włocławku z dwoma medalami. Do sensacyjnego „złota” wywalczonego w trójskoku dorzuciła „brąz” w swojej koronnej dyscyplinie – skoku w dal. 

W piątek 24-letnia kielczanka sprawiła jedną z największych niespodzianek krajowego czempionatu. Długo zanosiło się, że wywalczy brązowy medal w trójskoku, ale w ostatniej próbie uzyskała rewelacyjne 13.55, które dało jej krążek z najcenniejszego kruszcu. Podopieczna Zdzisława Lipińskiego poprawiła rekord życiowy aż o 63 centymetry. 

Karolina Młodawska była murowaną faworytką do wywalczenia medalu w skoku w dal. Nie zawiodła. W swojej najlepszej próbie uzyskała 6.16, co dało jej 3. miejsce. Wygrała Joanna Kuryło z KS AZS AWF Wrocław, która skoczyła 6.35. Dwanaście centymetrów bliżej wylądowała Magdalena Żebrowska z KS Podlasia Białystok. 

Kielecki Klub Lekkoatletyczny wywalczył we Włocławku trzy medale. W piątek mistrzynią Polski w rzucie młotem została Katarzyna Furmanek. 

fot. Bartłomiej Kozłowski (KKL Kielce)

Projekt i wykonanie: CK Media Group