Paweł Sobolewski zadebiutował jako grający trener. Na pozycji... stopera

03-08-2020 15:00,
Michał Gajos

Były zawodnik Korony Kielce – Paweł Sobolewski zadebiutował na stanowisku trenera Mazura Ełk. Swoją drużynę dyrygował z... boiska, gdyż rolę szkoleniowca łączy z grą w czwartoligowym zespole. 

41-latek urodzony w Ełku, jest wychowankiem Mazura. Barwy macierzystego klubu bronił do 2000 roku. Następnie trafił do Warmii Grajewo, z której przeniósł się do Jagiellonii Białystok. W 2007 roku pozyskała go Korona Kielce. W złocisto-krwistych koszulkach, w ekstraklasie oraz rozgrywkach 1 ligi, rozegrał 191 spotkań, w których 15 razy trafił do siatki.

Po blisko 10 latach spędzonych w stolicy Gór Świętokrzyskich, zawodnik wrócił w swoje rodzinne strony. Przed objęciem posady szkoleniowca w drużynie z Ełku, reprezentował jeszcze barwy Rominty Gołdap czy Biebrzy Goniądz.

Popularny „Sobol” został opiekunem drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego pod koniec maja tego roku. W pierwszym ligowym pojedynku, który odbył się w sobotę 1 sierpnia, były zawodnik Korony rozegrał całe spotkanie na pozycji stopera. Jeggo drużyna zremisowała w 1. kolejce IV ligi z Olimpią Olsztynek 1:1.

fot: Mazur Ełk

Wasze komentarze

haha2020-08-04 08:43:08
Też ich naciął na kasę jak Koronę?

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group