Borek odsłania kulisy negocjacji ws. Korony. "Ruszyła pielgrzymka do Sołowowa"

28-07-2020 07:30,
Mateusz Kaleta

Ważą się losy kieleckiej Korony. Na wtorkowe popołudnie zaplanowano spotkanie radnych z prezydentem Bogdanem Wentą, na którym przedstawione zostaną szczegóły maila, jakiego do włodarza miasta skierowali z ofertą niemieccy właściciele. Cały czas spekuluje się o przyszłości klubu i odkupieniu akcji od rodziny Hundsdorferów. - Udało mi się ustalić, że ruszyła pielgrzymka do Michała Sołowowa. Człowieka z tej ziemii, bardzo zamożnego. Są próby przekonania go do wejścia w Koronę Kielce - zdradził w "Misji futbol" Mateusz Borek.

Kielczanom Michała Sołowowa przedstawiać nie trzeba. 57-latek drugi rok z rzędu został okrzyknięty według Forbesa najbogatszym człowiekiem w Polsce. Jego majątek szacowany jest na 15,62 mld zł. W ciągu roku powiększył go o około 2 mld zł.

Sołowow zarządza licznymi spółkami, które z roku na rok generują coraz większe zyski. Obraca się m. in. w handlu (Homla, Komfort), na rynku chemicznym (Synthos), podłóg (Barlinek), płytek i ceramiki (Cersanit), gastronomii (Nordfish), nowej technologii (3DGence), ma także udziały w spółce OncoArendi Therapeutics, która prowadzi badania medyczne. Wielą pasją Michała Sołowowa są rajdy samochodowe, w których trzykrotnie zdobywał tytułu wicemistrza Europy i dwukrotnie wicemistrza Polski. karierę rajdowca zakończył w 2014 roku, a w 2020 na chwilę wznowił ją, startując w Rajdzie Szwecji.

Nie wiadomo oczywiście, czy Michał Sołowow jest w ogóle zainteresowany wejściem w Koronę Kielce. W przeszłości binesman, choć związany z Kielcami, zupełnie nie angażował się w sprawy kieleckiego klubu. Zraził się na inwestowaniu w kielecką koszykówkę. Teraz zostawił już sport za sobą. Jego firma Synthos jest jednak głównym sponsorem piłkarzy Austrii Wiedeń. 

- Na dzień dzisiejszy Korona nie ma licencji na grę w pierwszej lidze. Klub był wizytówką teo regionu, a teraz realne są jego występy w trzeciej lidze, gdzie grają jego rezerwy. Medialne fakty są takie, że zaległości Korony sięgają rzędu 5 mln złotych. Realne długi są ponad dwa razy większe. Dziś bardzo ważna będzie współpraca i symbioza binznesmanów, władz, ludzi, którym ten klub leży na sercu. Są próby przekonania Michała Sołowowa do wejścia w Koronę. Jak nie znajdą się pieniądze na pomoc klubowi, to może on zaczcynać swoją przygodę kilka pięter niżej - powiedział Mateusz Borek.

Ekspert nie krył oburzenia i zażenowania całą sytuacją, jaka rozgrywa się w kielckiej Koronie.

- Co niemieccy właściciele zainwestowali w ten klub? Wykorzystali pieniądze z samorządu, z telewizji. Przez kilka lat sprowadzili z "ligi dżemu" pięćdziesięciu piłkarzy. Dzisiaj nie wiedzą, co z tym zrobić i nie trafiają na spotkanie ze swoimi partnerami biznesowymi. Jeśli nie oddadzą tego klubu za symboliczną złotówkę, to obawiam się, że złocisko-krwiste chorągwie mogą ruszyć z Kielc na Niemcy - zaśmiał się na koniec dziennikarz.

- Szalenie dziwi mnie to, że jeśli mówimy o zawodowym futbolu - i to nie tylko w Koronie, ale też w kilku innych miejscach - cały czas doświadczamy takich sytuacji i nikt nie jest wcześniej w stanie zdiagnozować, ocenić, kto tak naprawdę przychodzi do klubu, z jakimi pieniędzmi i z jaką wizją. To jest komendia, parodia. Prezes dziś mówi, że on rozważa podanie się do dymisji. Chyba dużo za późno - skwitował Mateusz Borek w "Misji futbol".

fot: Misja Futbol

???? TRENINGI BIEGOWE z MeetFit! ????‍♀ Niezmiernie miło nam poinformować, że startujemy z nowym projektem dla wszystkich...

Opublikowany przez MeetFit Studio Treningowe Poniedziałek, 1 czerwca 2020

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Pytanie2020-07-28 08:41:54
Czy jest możliwa reanimacja nieboszczyka ?
Marcin2020-07-28 08:47:39
Tak to jest jak się sprzedaje klub ludziom bez pieniędzy. Równie dobrze mogliby oddać Koronę w ręce pierwszego napotkanego przechodnia na rynku. Efekt byłby ten sam.
Arena Kielce2020-07-28 08:51:13
Dla Michała Sołowowa to byłoby jak wpłynąć. Jego majątek jest niewyobrażalny. Mamy stadion na ekstraklasę, a możemy skończyć w 3-4 lidze. Po prostu wspaniałe zarządzanie klubem.
Korekta2020-07-28 09:04:03
Dla Michała Sołowowa to byłoby jak splunąć. Jego majątek jest niewyobrażalny.
Nie wierzę2020-07-28 09:14:30
Że MS wejdzie w to bagno jakim jest eklapa
CK2020-07-28 09:32:14
tylko taki Właściciel jest gwarancją dobrego zarządzania. Takiego w którym byle kto nie będzie dyktował warunków, takiego w którym Liga Mistrzów jest realnym celem, takiego który nie będzie robił dziwnych transferów, tylko konkretne. Dla Kielc, dla sportu byłoby to coś pięknego!!!
ja2020-07-28 09:45:29
Ale populista - a ja słyszałem że ten dziennikarz ma przejąć klub za symboliczną złotówkę (bo to mu się porostu należy)i zostać prezesem bo zna się na wszystkim i w przeciwieństwie do Niemców ma grube miliony.
KSS2020-07-28 09:49:07
Mógłby coś zrobić dla kielczan. Ludzie by spojrzeli nieco inaczej niż tylko na chciwego kapitalistę.
Prof Filipiak mimo, że rodem z Bydgoszczy dał kibicom Cracovii stabilizację a teraz puchar Polski.
A tu najbogatszy Polak, kielczanin.. szkoda, że nie chce dać ludziom w swoim mieście nieco radości i dumy z posiadania takiego klubu jak Korona.
Jadzia2020-07-28 09:54:23
Nikt zdrowy na umyśle nie da kasy na
,, miernotę,, jaką jest polska kopanina.
ck2020-07-28 10:07:20
niech lepiej da te pieniadze Owsiakowi podczas WOSP. Sytuacja kwestia zarzadzania klubem i niewazne, ze male miasto i kibicow liczba. Patrz Piast Gliwice, teraz Stal Mielec, Podbeskidzie. Trzeba kibica piłki jako sponsora (jak Filipiak). Był Klicki ale został oszukany i dał sobie spokój - a można było budować co najmniej solidnego ligowca.
Kapitan Jack2020-07-28 10:19:08
Tylko że Sołowow za obecnego Rządu PIS do kraju nie wróci
Paweł2020-07-28 10:23:00
Nie łudźmy się, że Sołowow przejmie klub. Nie raz miał okazję, i to w dużo lepszych okolicznościach. Sołowow już pokazał, że nie ma sentymentu do Kielc, piłka go nigdy nie interesowała, więc to wszystko, to tylko kaczka dziennikarska
Janek2020-07-28 10:35:12
Sołowow nie wejdzie w ten klub. Bo polska piłka to niepoważna dyscyplina. Niestety banda januszy zarządzania, którzy wolą dawać kontrakty marnym piłkarzom na 50k/miesiąc, zamiast inwestować w rozwój klubu. Tolerowanie korupcji vide przypadek Cracovii, kluby na garnuszku miasta, tolerowanie długów Lechii, baronowie z PZPN i wiele, wiele innych patologii.

Dodatkowo co rusz na dyscyplinę psują "fanatyczni kibice", którzy a to obrażają właściciela i grożą mu, a to biją swoich piłkarzy, a to organizują ustawki na autostradzie, a to chcą okradać klub z przychodów z kateringu lub biletów, a to sobie racami na boisko porzucają i policja nie umie ich zidentyfikować, bo przebierają się jak na napad na bank. Święte krowy plujące na swoje kluby.

Szkoda, że na Koronę większą kwotę ponad wsparcie umowne (2-2,5 mln zł) będą musieli płacić wszyscy kielczanie, a nie jak w przypadku Vive - tylko ci, którym zależy na utrzymaniu klubu. Budżet miasta w opłakanym stanie, a podatki ludzi będą szły na spłatę pensji patałachów zatrudnionych przez Zająca i menadzerów. Smutny żart.

Dlaczego nie ma jeszcze zbiórki na Koronę?
Błękitni Kielce 682020-07-28 10:37:02
Na pielgrzymkę to do Częstochowy można iść. Teraz się.....pobudzili!!!
Paweł2020-07-28 10:55:31
Z całym szacunkiem dla Pana Sołowowa - tam dom Twój, gdzie korzenie Twoje, szkoda że nie utożsamia się z Kielcami. Z drugiej strony Kielce a Korona Kielce to 2 różne stany umysłu hehe
OLO2020-07-28 10:56:50
Zapomnijcie o sponsoringu ze strony Michała Sołowowa,
Niemców trzeba nauczyć przecież porządku---prawda--pzdr
nick2020-07-28 10:59:47
oj wypociny kolejne zresztą red. Borka
tr2020-07-28 11:14:55
Ale się uśmiałem!!!
Na ch... mu kłopot!
Pan Michał woli na Lazurowym Wybrzeżu popykać w tenisa!
@Janek2020-07-28 11:23:02
Wszystko co napisałeś jest szczerą prawdą. Dlatego MS nie powinien angażować się w ten sport.

Dlaczego nie ma zbiórki na Koronę? Bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wspierał takiego klubu.
sa2020-07-28 11:25:55
Przecież Sołowow ma obywatelstwo Austriackie i tam mieszka i w Londynie - nie wiem jak często jest w Polsce . Sponsoruje Austrię Wiedeń. Ja mu się nie dziwię patrząc kto nami rządzi. Szansę oceniania na 0%. Narzekaliście na Niemców to teraz nie będzie klubu bo miasto nie da im 10 milionów. Jeśli przez 10 lat wcześnie miasto nie mogło znaleźć sponsora to teraz szansę z długami są jeszcze mniejsze. Prędzej uwierzę że Kuria kielecka kupi klub niż Sołowow
@2020-07-28 11:49:10
Janku pełna zgoda, ale... może by właśnie swoim wejściem udowodnił całej piłkarskiej Polsce, jak powinno się budować Klub Piłkarski. Mógłby pokazać bandzie januszy zarządzania, jak powinno się to robić na europejskim poziomie i to w Kielcach! Potraktować wejście do Korony jako wyzwanie sportowe/biznesowe/wizerunkowe (niepotrzebne skreślić).
Ale chyba nie po to w marcu 2019 roku Firma Synthos najbogatszego Polaka została sponsorem piłkarzy Austrii Wiedeń, aby dziś inwestować - nawet dużo mniejsze pieniądze - w Klub z nad Silnicy…
My odpokutowaliśmy swoje za korupcję, choć szliśmy śladami Cracovii w tym procederze. Mając na uwadze sędziowanie w ostatnich meczach Korony, człowiek dochodzi do wniosku, że oni mogą wszystko.
Zbiórka na Koronę może będzie, jak zakończy się zbiórka na Vive.
Rada2020-07-28 12:33:33
Niech Zając ratuje , taki mądry i bogaty ;)
Czarnowski732020-07-28 12:37:25
Ależ brednie. Przypominam, że trzy lata temu ten sam Borek zapewniał o "poważnym niemieckim kapitale" wchodzącym do Korony. Jaki to był poważny kapitał, to wszyscy wiemy.
R2020-07-28 12:50:45
Solowow nie jest tak glupi, zeby sie pchac w to bagno. Cracovia kupowala mecze i praktycznie bez kary, a Korone zdegradowali. A teraz wszyscy widzieli jak ratuje sie zasluzony klub i drukuje Korone i Arke. Nie jest tak glupi, bo wie ze z SBeckimi ukladami nie ma szans. Straci pieniadze i zdrowie.I po co mu to, zeby zostac dojna krowa.
Prezes Kozłowski2020-07-28 12:53:10
Panie Michale ratuj Pan naszą kielecka Koronę bo jak nie Pan to kto?jest Pan kielczaninem z krwi i kości pokaż Pan klasę...
@sa2020-07-28 12:53:27
kuria jak najbardziej, kasa jest co niedziele regularnie zwiekszany budzrt a i ksieza kieleccy przeciez mistrzowie swiata w pilce kopanej - zasililiby szeregi zespolu za "co łaska"
Lroy2020-07-28 12:59:53
Temat Pana Sołowowa w Koronie powtarza się ilekroć klub stoi nad przepaścią.
On jest zbyt inteligentny żeby wejść w polską piłkę.
Cekin2020-07-28 13:38:46
Bertus mógł i zbudował potęgę na miarę światową choć dysponował o wiele mniejszymi zapewne środkami bo relatywnie oczywiście mniejsze są potrzebne w piłce ręcznej ale też ryzykował. Siłownie nie musiałby ryzykować bo ma o wiele większe środki s po drugie ma też głowę i jest biznesmenem, który nie da sobie w kaszę dmuchać. Piłkę nożną ogląda cały świat i poprzez nią jeszcze bardziej wzrósł by jego splendor. Ale ty tylko być może moje i wielu kibiców marzenia a może jednak nie...?
Ck2020-07-28 14:41:16
Na całym cywilizowanym świecie ludzie, którym się powiodło w bisnesie coś robią dla swoich małych ojczyzn. U nas jest inaczej, dla polskich elit inwestowanie w swój region , Polskę to obciach, co innego Austria Wiedeń
@Ck2020-07-28 15:50:54
NO to chłopie DO ROBOTY!
A nie kubek wystawiać na te grosze!
P.S.
Zobaczyć CZERWONE Ferrari tego Pana na KIELECKICH numerach na Lazurowym Wybrzeżu PROMOCJA Kielc na całego!
Gumofilce2020-07-28 16:06:09
Rozumiem, że dowodem patriotyzmu Sołowowa będzie tak jak dowodem patriotyzmu Klickiego, utopienie kilkudziesięciu albo i więcej milionów w szambie zwanym polską piłką nożną bez szansy na dochód i zysk za to ku uciesze kieleckich kibiców. Żałosne. O ile byłby jakiś sens inwestowanie w kielecki klub piłki ręcznej o inwestowanie w korony Kielce jest czystą durnotą, było jest i będzie.
Janek2020-07-28 16:09:57
@CK

"U nas jest inaczej, dla polskich elit inwestowanie w swój region , Polskę to obciach, co innego Austria Wiedeń."

Ty się dobrze czujesz mówiąc, że Sołowow nie inwestował w swój region? Czy jesteś pijany już o 14?
MS otwierał firmy, markety, biurowce, zatrudniał tysiące ludzi, generował miliony zł podatków dla miasta, a Ty śmiesz mówić, że brak przepalania pieniędzy na Koronę to brak inwestycji w region?
Fatalny jesteś gościu.
\\On już zainwestował w tą Koronę, nie bezpośrednio, ale latami zasilał budżet miasta. Ignorancie.

Sołowow został sponsorem Austrii Wiedeń, bo tak się promują marki na nowych rynkach, przez sport.
U nas Synthos nie potrzebuje widocznie promocji, poza tym polska piłka jest dużo gorszym nośnikiem marketingowym z uwagi na fatalny poziom sportowy i afery kibicowskie oraz korupcję.
zsw2020-07-28 16:23:28
pan M.S. już raz utopił kasę w kieleckim sporcie (MITEX ) i drugi raz na pewno się nie zgodzi,pan K.K. też utopił kasę w kieleckim sporcie (KORONA),pan B.S. też utopił kasę w kieleckim sporcie (VIVE).Pytanie dlaczego tak się dzieje ano pewnie dlatego że POWINNIŚMY JAKO KIBICE WSPIERAĆ KIELECKIE DRUŻYNY A NIE PATRZEĆ CZY NOŻNA CZY RĘCZNA a tu tylko animozje.
Jaji2020-07-28 16:31:36
Sołowow jest za chytry żeby wejść w koronę. To przecież kilka milionów a on ma. Zaledwie kilkanaście miliardow
Kszok2020-07-28 16:44:50
Przynajmniej będą fajne derby kszoki i koroniarze
LukD2020-07-28 17:25:42
Gdyby Michał tylko chciał przejąć Koronę, skończyłby się ten cały wieloletni marazm, a teraz niepewność. Ten facet nie uznaje tzw. półśrodków i nie urządzałoby go jakieś tam piąte miejsce...
Pomarzyć można, szkoda tylko, że MS na to nie pójdzie..
ch. ch.2020-07-28 18:19:01
Podobno w przeszłości warunkiem przejęcia Korony przez MS było zaniechanie przez WL budowanie na terenie księży emerytów galerii Korona -konkurencji dla galerii Echo
January2020-07-28 18:26:31
Sołowow z Kielcami ma tyle wspólnego co ja z San Francisco!!!!
Już dawno sie obraził2020-07-28 18:32:15
Miśiek obraził się na Wąsa bo postawił galerie Echo a Wąs pod naciskiem śp. biskupa Leksusa musiał dać zgodę na galerię Korona w ogrodzie księży emerytów. Teren jest wydzierżawiony na 30 lat więc kasa leci do kurii do końca świata bo galerii sobie nie zwiną.
Ludzie Miśka próbowali blokować inwestycję ale wąs był za i od tego czasu jest kosa.
Koroniarz662020-07-28 18:51:06
Pan solowow ma w dupie kielce i korone woli sponsorowac obcych taki byl i jest i nawet nie piernie zlotowka wiadomo ze to jego kada i moze robic co chce ale ja jestem z konskich a nie z kielc i korona mnie jest bliska sercu i jezdze na nia juz z 20 lat i fajne byly czast za klickiego jak do nas przyjezdzaly takie zespoly jak lech legia i sraly w poro obysmy sie tego kochani doczekali pozdrawiam wszystkich koronisrzy z krwi i kosci
kk2020-07-28 19:02:27
Pytam gdzie Ci wielcy biznesmeni , tylu chodziło na śniadania . Nie ma co się łudzić , przewiduję ogłoszenie upadłości .
QIOQ2020-07-28 20:24:33
Sołowow to jest teraz obywatelem Austrii i sponsoruje klub piłkarski Austria Wiedeń, dostał imuniumuniu od rządu austriackiego i Polska to mu teraz może nadmuchać. Nawet rosyjscy oligarchowie nie otrzymują obywatelstwa Austrii co już dużo mówi o tej całej operacji. Ten pan ma w d.....e Kielce i waszą Koronę. Było nie nagrywać u Sowy jego prawej ręki i jego lewych interesów.

Tak wiem, mój wpis spowoduje, że nagle wielki pan Sołowow się znowu wycofa.
miki2020-07-28 20:29:34
ten pan ze zdjęcia to się zna ale na tajskim boksie... w kisielu
Tr2020-07-28 22:14:17
pastuchy!
Zamiast doradzać inny. SAMI kupcie KORONĘ!
WISŁĘ uratowali KIBICE!
No ale to Kraków....a nie kielce!
Gdyby nie pisiory2020-07-29 02:04:54
To nie jeden sponsor by sie znalazl...przez tych samych sisiorkow vive odeszlo
@Tr2020-07-29 07:42:08
znaczy mamy handlować narkotykami i latać po haracze z maczetami....to ja już wolę Koronę w 3 lidze
stary kibic2020-07-29 07:47:12
Pan Sołowow chciał sponsorować Koronę, był jeden warunek galeria Echo miała być jedyna w mieście ...Lubawski wraz z kościołem sprzedali czy tam wydzierżawili ziemię pod galerię Korona a Pan MIŁEK miał sponsorować Koronę....jak się skończyło to sponsorowanie to wszyscy wiemy
@QIOQ2020-07-29 07:49:36
zwykły siur jesteś siejący zamieszanie i szczekający na ludzi

Ostatnie wiadomości

Ostatnimi czasy nie brakuje dyskusji na temat przyszłości Korony Kielce. Zaczynając od prezesa, przez trenera, na zawodnikach i finansowaniu kończąc. W debacie pojawił się także temat herbu żółto-czerwonych. Padło pytanie, czy pozostać przy 16-letnim emblemacie Korony, czy jednak dokonać pewnych zmian.
Przed nami czwarty dzień EURO 2024. W poniedziałek zagrają grupy E I D. Pierwszym spotkaniem będzie rywalizacja Rumunii z Ukrainą. Ta potyczka może zadecydować, która z drużyn awansuje do fazy pucharowej z grupy E.
W inauguracyjnym meczu Mistrzów Europy 2024 Polacy przegrali z Holandią 1:2. Bramki zdobyli Adam Buksa oraz Cody Gakpo i Wout Weghorst.
Trzeciego dnia Mistrzostw Europy 2024 swoje zmagania rozpoczyna reprezentacja Polski. Pierwszym rywalem „biało-czerwonych” będzie Holandia.
Dwa dni po podpisaniu umowy promocyjnej z miastem Kielce Industria wypuściła pierwszy film chwalący walory turystyczne stolicy regionu świętokrzyskiego.
KPR Legionowo, Padwa Zamość lub SPR Handball Stal Mielec mogą zastąpić Grupę Azoty Unię Tarnów w rozgrywkach Orlen Superligi.
Piłkarze Staru Starachowice zdobyli Chemar Rurociągi Pucharu Polski. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych Czarnych Połaniec.
27 piłkarzy Korony Kielce zameldowało się na pierwszym przedsezonowym treningu. Tym samym żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/2025. Kogo zabrakło przy ulicy Kusocińskiego?
Korona Kielce wróciła do treningów. W „żółto-czerwonym” klubie zdaniem trenera Kamila Kuzery może dojść do wielu ruchów transferowych.
Piłkarze Korony Kielce powrócili do treningów. Po pierwszej jednostce sytuację kadrową skomentował trener zespołu Kamil Kuzera.
To koniec pewnego rozdziału w historii żółto-czerwonych! Bramkarz Konrad Forenc po trzech sezonach opuszcza Koronę Kielce. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kończącej się właśnie umowy.
Sześciu piłkarzy Korony Kielce z końcem czerwca odchodzi z klubu. O decyzji poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.
Problemy spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy Warty Poznań się pogłębiają. Po kłopotach ze stadionem teraz klub prosi piłkarzy o zmiany w harmonogramie wypłat.
Po zwycięstwie Niemiec nad Szkocją (5:1) w meczu otwarcia mistrzostwa Europy nabierają tempa. W sobotę 15 czerwca zostaną rozegrane trzy spotkania.
Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.
21 klubów zgłosiło chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wśród zespołów jest Industria Kielce, OTP Bank - PICK Szeged czy HBC Nantes.
W czwartek prezes Korony Karol Jakubczyk spotkał się z kieleckimi dziennikarzami, by przedstawić sytuację finansową żółto-czerwonych. – Budżet na przyszły sezon będzie podobny do tego z poprzedniej kampanii. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek, a także osiągnąć zakładany cel – mówi sternik Korony.
Otwiera się nowy rozdział w dziejach Korony Kielce. Począwszy od zmiany prezydenta miasta, przez wymianę Rady Nadzorczej oraz prezesa klubu, po rotacje na pomniejszych stanowiskach. Kolejnym etapem rewolucji jest dopinanie umów sponsorskich. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość współpracy między Koroną, a Suzuki Motor Poland.
Industria Kielce podpisała umowę na promocję stolicy regionu świętokrzyskiego. Jak będzie ona wyglądała? – Umowa jest ponadstandardowa, pracowaliśmy wspólnie nad nią przez ostatnie miesiące, po to, aby promocja miasta miała inny wymiar niż dotychczasowe tego typu kontrakty – powiedział wiceprezes Paweł Papaj.
Tuż po zakończeniu sezonu szeregi Korony Kielce opuścił Bartosz Kwiecień, a więc piłkarz, który miał kluczowy wkład w utrzymanie żółto-czerwonych na najwyższym szczeblu rozgrywek. Początkowo mogło się wydawać, że nowa władza nie przewidziała dla niego miejsca w składzie. Nic bardziej mylnego.
W czwartek w siedzibie klubu odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem prezesa Karola Jakubczyka. Nowy sternik żółto-czerwonych ogłosił, że jego celem osiągnięcie samowystarczalności finansowej Korony Kielce. W zrealizowaniu zadania ma pomóc firma Formaster, właściciel marki Dafi.
Potwierdziły się wczorajsze medialne spekulacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora ds. marketingu w kieleckim klubie. Nowym szefem tego działu w Koronie został Rafał Kielczyk.
Dziś (13 czerwca) Industria Kielce podpisała umowę promocyjną z miastem Kielce. Za jej realizację klub otrzyma ponad trzy miliony złotych.
Kolejne nazwiska łączone z transferem do Korony Kielce. Tym razem są to gracze spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy.
Napastnik Korony Kielce Adrián Dalmau znalazł się na celowniku beniaminka hiszpańskiej Segunda División CD Castellón. Taką informację podała lokalna hiszpańska gazeta Super Deporte.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group