Plan przygotowań PGE Kielce! Europejskie tournee, Memoriał i turniej w Berlinie

16-07-2020 11:34,
Mateusz Kaleta

23 lipca treningi po wakacyjnej przerwie wznowi zespół PGE Kielce. Tego dnia kielczanie spotkają się na pierwszym treningu w Hali Legionów, który zostanie poprzedzony badaniami medycznymi. W trakcie okresu przygotowawczego kielczanie rozegrają aż dziewięć sparingów - w tym z uczestnikami Ligi Mistrzów oraz niemieckiej Bundesligi - m. in. Telekomem Veszprem, HC PPD Zagrzeb, Fuechse Berlin i Celje Pivovarą Lasko. 

Kielczanie cieszą się już ostatnimi dniami wakacji. Przygotowania do nowego sezonu ruszą w przyszły czwartek i jak to zwykle bywa - będzie to intensywny okres. Mistrzowie Polski będą pracować nad siłą i kondycją codziennie, a wolne będą mieli tylko niedziele. 

Po dwóch tygodniach takiej pracy, kielczanie przejdą w końcu do grania. 8 sierpnia, w sobotę, PGE Kielce zmierzy się we własnej hali w pierwszym meczu sparingowym z Energą MKS Kalisz. Będzie to jedyne spotkanie przed sezonem, jakie odbędzie się w Hali Legionów, jednak bez udziału publiczności. Kilka dni później kielczanie wezmą udział w Memoriale Antoniego Weryńskiego w Mielcu, w którym zagrają najmocniejsze zesopły z Superligi.

W połowie sierpnia kielczanie wyjadą na mini europejskie tournee. W jego trakcie PGE Kielce zmierzy się na Słowenii z Celje Pivovarna Lasko, w Chorwacji z HC PPD Zagrzeb, oraz na Węgrzech z Telekomem Veszprem. Po powrocie z tournee zespół będzie trenował przez tydzień w Kielcach, a potem wyjedzie na turniej w Berlinie, gdzie kielczanie rozegrają dwa spotkania: z Füchse Berlin oraz z SC DHfK Leipzig.

31 sierpnia PGE Kielce rozpocznie ostatni etap przyotowań do sezonu na własnych obiektach. Liga ruszy 5-6 września, a w pierwszym meczu mistrzowie Polski podejmą w Hali Legionów Torus Wybrzeże Gdańsk. Liga Mistrzów zacznie się w połowie września.

PLAN PRZYGOTOWAŃ PGE KIELCE DO SEZONU 2020/21:

23 lipca – testy medyczne i pierwszy trening

8 sierpnia – sparing z Energą MKS Kalisz w Hali Legionów

13-14 sierpnia – Memoriał Antoniego Weryńskiego w Mielcu (PGE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty-Puławy, NMC Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Piotrkowianin Piotrków Tryb., Stal Mielec, Tatran Preszów)

19 sierpnia – sparing z RK Celje Pivovarna Laško

20 sierpnia – sparing z HC PPD Zagreb

21 sierpnia – sparing z Telekom Veszprem HC

29-30 sierpnia – turniej w Berlinie (Füchse Berlin, SC DHfK Leipzig)

5/6 września – start rozgrywek PGNiG Superligi

16/17 września – start rozgrywek EHF Champions League

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Erni2020-07-16 23:33:23
Uwaga! Uwaga! Umowa sponsorska już podpisana. Nowy tytularny daje większy wpływ od Vive. Dzięki Bertus, jesteś WIELKI

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group