Pehlivan wypożyczony z PGE Kielce. Będzie grał w Bundeslidze

06-07-2020 15:28,
Mateusz Kaleta

Doruk Pehlivan został zaprezentowany oficjalnie w nowym klubie. 22-letni rozgrywający został wypożyczony z PGE Kielce do grającego w Bundeslidze GWD Minden, gdzie spędzi cały najbliższy sezon z opcją przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok. 

Planowany transfer Pehlivana zapowiedział już w połowie czerwca na konferencji prasowej prezes Bertus Servaas. Wtedy nie było jednak jeszcze wiadomo, do którego klubu trafi Turek. W poniedziałek rozwiano wątpliwości. 

Nowa drużyna Pehlivana, GWD Minden, zajęła w obecnym sezonie 15 miejsce w 18-zespołowej Bundeslidze. 

- Doruk spełnia wymagania, jakie stawialiśmy przed nowym graczem na lewej połówce rozegrania. Jest wielkim talentem, jest dobry w ataku i obronie oraz ma ogomny potencjał. Dorastał w piłce ręcznej, cała jego rodzina żyje i myśli o tym sporcie. Cieszymy się, że możemy powitać tak perspektywicznego gracza w Minden i towarzyszyć mu w jego rozwoju sportowym - powiedział Frank von Behren, dyrektor zarządzający GWD Minden.

Lewy rozgywający liczy natomiast, że w nowym klubie będzie miał więcej możliwości do gry, niż w zespole mistrzów Polski. - W Kielcach wystąpiłem w swoim pierwszym sezonie w Lidze Mistrzów i zdobyłem cenne doświadczenie, ale byłem najmłodszy. Myślę, że Bundesliga to bardzo trudna liga i dobre miejsce dla każdego gracza, który chce się rozwijać. W barwach zespołu GWD Minden chcę dać z siebie wszystko i wiele się nauczyć. Razem możemy osiągnąć wiele. Wierzę również, że pozytywnie zaskoczymy kibiców w przyszłym sezonie - mówi cytowany przez oficjalną stronę klubu Doruk Pehlivan.

22-letniego Turka w przyszłym sezonie zastąpi w PGE Kielce powracający z wypożyczenia Szymon Sićko.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group