Utalentowany 16-latek na dłużej z Koroną Kielce. Długa umowa

26-06-2020 11:55,
Mateusz Kaleta

16-letni Adrian Sandach to kolejny z piłkarzy młodego pokolenia, który zostaje na dłużej w Koronie Kielce! Młody bramkarz związał się z kieleckim klubem nową, długą umowę, która będzie obowiązywać aż do końca czerwca 2023 roku.

Sandach jest wychowankiem Mrągovii. Przed obecnym sezonem dołączył do Korony Kielce i podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Na co dzień występował w drużynie U-17, która grała w Centralnej Lidze Juniorów, ale zimą został włączony do kadry pierwszego zespołu. Trenował pod okiem Mirosława Smyły, z zespołem pojechał także na obóz przygotowawczy do Turcji.

W grudniu 16-latek został zaproszony przez Manchester United na testy sprawnościowe, które odbybyły się w Akademii Piłkarskiej "Czerwonych Diabłów". 

Teraz Sandach przygotowuje się razem z zespołem prowadzonym przez Macieja Bartoszka. 16-latek jest kolejnym z młodych piłkarzy, którzy przedłużył kontrakt z Koroną. Wcześniej swoje podpisy pod umowami złożyli też 18-letni Jakub Górski i  16-letni Radosław Seweryś.

fot: Mateusz Kępiński / Korona Kielce

Wasze komentarze

As2020-06-26 21:30:20
Brawo. Teraz jak ktoś z zagranicy skusi młodego do siebie, to nie odejdzie za free, a poza tym w przyszłości będzie musiał odpalić procent z kolejnego transferu.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group