Jednak nie Perła, a Piotrcovia. Wychowanka Korony Handball w Superlidze

26-06-2020 10:35,
Mateusz Kaleta

Magda Więckowska, wychowanka Korony Handball cieszyła się tego lata sporym zainteresowaniem. Po tym, jak kielecki klub nie dostał się do PGNiG Superligi Kobiet, jasne było, że 20-latka będzie swoją karierę kontynuować w elicie. Dziś już wszystko jest już jasne. Kielczanka została ogłoszona nową zawodniczką Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Na początku dużo mówiło się o możliwym transferze Więckowskiej do mistrza Polski - Perły Lublin, gdzie od zeszłego roku gra jej starsza siostra - Dominika. Potem do gry o "Wandzię" włączyły się też inne kluby. W piątek Magda Więckowska została oficjalnie przedstawiona jako nowa zawodniczka Piotrcovii. Negocjacje z kieleckim klubem trwały długo, ale wszystko udało się dopiąć. 20-latka przenosi się do Piotrkowa Trybunalskiego na zasadzie rocznego wypożyczenia.

"Jedna z najzdolniejszych polskich zawodniczek młodego pokolenia, mimo kilku propozycji z innych klubów, zdecydowała się kontynuować karierę właśnie w Piotrcovii. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło - poinformowała Piotrcovia. 

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego zajęła w obecnym, przedwcześnie zakończonym sezonie siódme, przedostatnie miejsce w lidze. W 20 meczach wygrała tylko 4 spotkania i aż 15 przegrała.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Pablito2020-06-26 12:20:38
Dziękujemy! Powodzenia!

Projekt i wykonanie: CK Media Group