Z trzymiesięcznym opóźnieniem, ale jednak! Ruszyła kolejna Liga Biznesu

09-06-2020 16:41,
Redakcja

Za nami inauguracja Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Pierwotnie rozgrywki miały ruszyć w połowie marca, co skutecznie uniemożliwiła ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Sport zamarł i wiele imprez zostało odwołanych, zaś sezony rozgrywkowe zakończone przed czasem. Jednak coroczna Liga Biznesu właśnie wróciła do gry.

Na starcie zjawiło się osiem zespołów. Choć w stosunku do poprzedniego roku liczba drużyn spadła (w edycji A.D. 2019 brało udział 9 teamów), z pewnością możemy powiedzieć, że poziom rozgrywek poszedł do góry. Stało się tak za sprawą między innymi nafaszerowanej dobrymi zawodnikami ekipy GAMI Okna Drzwi. Zespół wzmocniła także drużyna Michała Sadowskiego, która w tym roku występuje pod szyldem IC Project. Nowym zawodnikiem został Norbert Sinkiewicz.

Ruchy na rynku transferowym wykonali także dziennikarze z Media Kielce (ex. TVP Kielce), których nowym zawodnikiem został Marek Cender. Z kolei Marcin Lal stał się nowym graczem drużyny Szafa u Sary, czyli niegdysiejszej Jumli.   

Życie wymusiło kolejną zmianę. Odszedł od nas Mirosław Piróg, który był filarem zeszłorocznych mistrzów Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu – Nosanu Control Bil. Tym samym zespół przestał istnieć.

W rozgrywkach nie ujrzymy w akcji popularnych Aniołków Grzegorza. Anna Trawka wzmocniła szeregi 6-Łuz Squad, z kolei Marta Bogacz stanęła na czele kolejnej mocnej drużyny – Pogoda dla Bogaczy.

Forma? Pod wielkim znakiem zapytania

Pierwsza kolejka, która miała miejsce 8 czerwca dała wszystkim odpowiedź na nurtujące pytanie – w jakiej dyspozycji są zawodnicy po tak długiej przerwie. Pretendenci nie zawiedli, ponieważ swoje mecze wygrali zarówno mocna Pogoda dla Bogaczy, jak i Contact O/K. Pierwsi z nich w składzie Bogacz, Nowak, Marcinkowski i Śliz pewnie ograli 6-Łuz Squad 8:2, zaś Contact, także wynikiem 8:2, odprawił z kwitkiem Media Kielce.

REKLAMA

W trzecim starciu z zestawienia Ligi Biznesu CKsport.pl pokonało drużynę Szafa u Sary 8:3. Zdecydowanie najciekawszym meczem pierwszej kolejki tegorocznych rozgrywek okazała się potyczka między GAMI Okna Drzwi, a IC Project. To rywalizacja między silnym debiutem tej ligi, a doświadczonymi graczami, którzy w minionym sezonie sięgnęli po wicemistrzostwo. Wynik? 8:5 dla IC Project.

Kolejna odsłona Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu już 29 czerwca.

Projekt i wykonanie: CK Media Group