Interweniował PZPN. W II lidze zagrają Motor i Hutnik

20-05-2020 15:59,
Mateusz Kaleta

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi. Korona II Kielce, która zajęła w tabeli czwarte miejsce, w kolejnym sezonie ponownie wystartuje w rozgrywkach III ligi. 

W grupie IV rozegrano tylko 19 z 34 kolejek. Pierwotne decyzje Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który zakończył sezon z decyzją awansu Motoru Lublin wzbudził w piłkarskim środowisku duże kontrowersje. Zarówno Motor, jaki Hutnik miały na koncie tyle samo punktów. Bezpośredni mecz wygrał 1:0 Hutnik, ale bilans bramkowy był na korzyść lublinian. Hutnik poczuł się okradziony z awansu i zapowiedział podjęcie środków prawnych. Pod tym naciskiem ugiął się PZPN i dał awans do II ligi obu drużynom.

REKLAMA

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

W nowym sezonie III ligi zagrają trzy świętokrzyskie zespoły, które utrzymały się w lidze: Korona II Kielce, Wisła Sandomierz i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a także ŁKS Probudex Łagów, który wywalczył awans z IV ligi.

fot: Paula Duda

Wasze komentarze

Tpi2020-05-22 19:46:06
Kpina Motor ciągnięty na siłę na 2 ligę. Tylko Hutnik powinien awansować

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group