Kolejny obrońca wypada ze składu Korony Kielce! Kontuzjowany jest Bartosz Prętnik

13-05-2020 16:30,
Mateusz Kaleta

Nie ma spokojnej głowy Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce. Ze składu żółto-czerwonych wypadł właśnie kolejny obrońca. Na treningu urazu doznał młody, 18-letni Bartosz Prętnik, który mógł zagrać na środku lub na prawej stronie defensywy. To duży ból głowy dla opiekuna zespołu, który ma do swojej dyspozycji tylko trzech nominalnych stoperów.

Młody defensor, który w tym sezonie grał w trzecioligowym zespole rezerw, doznał kontuzji na poniedziałkowym treningu. Teraz znana jest już diagnoza. - Okazało się, że ma pękniętą piątą kość śródstopia - informuje trener Korony.

- Szkoda zawodnika, ale jestem z nim po rozmowie i Bartek wie, że czekamy na niego. Ma się spokojnie leczyć, a jak wróci to będzie dochodził do siebie trenując z pierwszym zespołem - podkreśla szkoleniowiec.

W takiej sytuacji do dyspozycji Macieja Bartoszka pozostaje tylko trzech nominalnych stoperów: Adnan Kovacević, Themistoklis Tzimopoulos oraz 16-letni Radosław Seweryś. Awaryjnie na tej pozycji może zagrać Ognjen Gnjatić. Kontuzjowany jest również Piotr Pierzchała, który zmaga się z kłopotami okulistycznymi z okiem, a wcześniej z drużyną pożegnał się Ivan Marquez, z którym klub rozwiązał kontrakt z winy zawodnika. 

fot: Mateusz Kaleta

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Historyk2020-05-13 16:53:02
Jeśli ktoś zna historię, to wie jak kończyło się wysyłanie dzieci w bój ( wojnę ) .
snake2020-05-13 17:10:00
Bardzo proszę nie piszcie wciąż " kłopoty okulistyczne z okiem" problemy okulistyczne są zawsze związane z okiem a nie np. z nosem, uchem czy pośladkiem. A skoro już piszecie o kontuzji Pierzchały to może warto dopytać jakie są rokowania względem niego, tzn. kiedy można spodziewać się jego powrotu do kadry.
Straszna rzecz2020-05-13 18:49:55
Kto to jest ten Pretnik?
Udawanie na całego2020-05-13 18:52:22
Teraz się zacznie. Pseudo kontuzje,wyimaginowane urazy.
janek2020-05-13 19:05:11
Prętnik to jeden z najlepszych naszych piłkarzy grających dotychczas w III lidze.
No to jak równamy2020-05-13 20:36:09
Do poziomu trzecioligowego. To swietlana przyszłość czeka Koronę
R2020-05-13 21:44:08
"okulistycznymi z okiem" a mógł mieć okulistyczne ze ślepą kiszką.
Sumek2020-05-14 07:06:29
Trzymaj się szkoda chłopaka miesiąc temu zmarła Mu matka a teraz taki pech powodzenia
koronka2020-05-14 09:36:00
Bartek trzymaj się chłopaku - będzie dobrze.
Kibic2020-05-14 10:00:08
jeżeli trener uważa że to duże osłabienie i ma kłopot to ja już widzę jak my się utrzymamy
Chłopak bez minuty w ekstraklasie A problem już ogromny
Zdrowiej chłopaku bo pierwsza liga czeka nas
@Kibic2020-05-14 11:14:10
raczej czwarta lub nizej
Kibic2020-05-14 23:39:07
wstawić Kuzere
Bimber2020-05-15 07:50:17
Jeszcze tak na dobrą sprawę nic się nie zaczęło A trener już szuka usprawiedliwienia.
Tu kontuzja, tam uraz nie dołączony...trzeba grać kim się ma.
Wardzela2020-05-15 09:47:26
trzeba sciagnac jakiegos obronce inaczej spadek pewny i koniec klubu.

Ostatnie wiadomości

Za nami Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. Impreza odbywała się w weekend we Wrocławiu na KGHM Ślęza Arenie. Rywalizowało w niej 1 300 młodych sportowców, a wśród nich również reprezentanci KKL Kielce.
Tenisiści stołowi Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów awansowali do turnieju finałowego Ligi Mistrzów! Ekipa ze świętokrzyskiego triumfowała w dwumeczu z Dekorglassem Działdowo!
W 14. kolejce Ligi Centralnej Kobiet Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz z SPR Pogonią Szczecin 27:22. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były autorki sześciu bramek Gabriela Tomczyk oraz Magdalena Berlińska.
W 19. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrała domowy mecz z COROTOP Gwardią Opole 44:31. – Głównym celem była gra w destrukcji i rzucanie łatwych bramek z kontraktów – powiedział po spotkaniu Szymon Wiaderny, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
W 19. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrała domowy mecz z COROTOP Gwardią Opole 44:31. – Były momenty w tym meczu, gdzie trzymaliśmy gości w ryzach do momentu, aż sędzia zasygnalizował grę pasywną – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W 19. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrała domowy mecz z COROTOP Gwardią Opole 44:31. Najwięcej bramek dla „żółto-biało-niebieskich”, aż dwanaście, rzucił Szymon Sićko!
Słoweński bramkarz Klemen Ferlin doznał kontuzji w trakcie spotkania z SC Magdeburg. Klub poinformował, ile może potrwać jego przerwa!
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. – Myślę, że ten mecz inaczej by się potoczył gdybyśmy grali w jedenastu – powiedział po spotkaniu Marcel Pięczek, obrońca „żółto-czerwonych”.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. – Trzeba się cieszyć z tego jednego punktu – powiedział po spotkaniu Mariusz Fornalczyk, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. – Zawodnicy Korony potrafią z lewej strony zrobić przewagę i właśnie stąd straciliśmy bramkę samobójczą – powiedział po spotkaniu Dawid Kroczek, szkoleniowiec „Pasów”.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. Zawodu ostatecznym wynikiem nie krył Jacek Zieliński, trener gości.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. Który z podopiecznych Jacka Zielińskiego był najlepszy w tej potyczce? Możecie to ocenić!
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. Bramki zdobyli Patryk Sokołowski dla gospodarzy i Mariusz Fornalczyk dla gości.
Dziś (14 lutego) Pogoń Szczecin oficjalnie zmieniła właściciela. Władzę w klubie objął Brazylijczyk Nilo Effori.
W 19. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce zmierzy się w Hali Legionów z COROTOP Gwardią Opole. Będzie to kolejna konfrontacja obu zespołów w ciągu dziewięciu dni.
Trzecia w sezonie 2024/2025 „Święta Wojna” pomiędzy Industrią Kielce a Orlenem Wisłą Płock zostanie rozegrana w niedzielę 2 marca. Kibice nie będą pocieszeni z godziny rozpoczęcia potyczki.
W rumuńskiej Oradei, w klubie Black&White, odbędzie się pierwszy turniej cyklu Dynamic Billard Best of the East. Na starcie stanie mistrzyni Polski zawodniczka Nosanu Kielce Katarzyna Wesołowska.
W najbliższy weekend (15-16 lutego), poznamy nowych mistrzów Kielc w szachach klasycznych 2025. Rywalizacja toczy się w trzech kategoriach.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Cracovią. Starcie „żółto-czerwonych” przeciwko drużynie Dawida Kroczka będziecie mogli śledzić w relacji NA ŻYWO.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Cracovią. Oczywiście transmisja ze starcia „żółto-czerwonych” przeciwko „Pasom” będzie dostępna w telewizji, a także w internecie.
Liga Mistrzów EHF wróciła po zimowej przerwie spowodowanej Mistrzostwami Świata. W pierwszych meczach 2025 roku nie obyło się bez niespodzianek!
W 11. kolejce Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock wygrała na wyjeździe z francuskim Paris Saint-Germain Handball 31:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem „niebiesko-biało-niebieskich” był Tomas Piroch z dziesięcioma trafieniami na koncie.
Victor Lace otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy U-19! To pierwsze tego typu wyróżnienie podczas jego pobytu w Kielcach.
Obrońca Korony Kielce Radosław Seweryś przeszedł rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego. To pokłosie kontuzji odniesionej w trakcie zimowego zgrupowania pierwszej drużyny.
Piłkarze Korony Kielce poznali termin wyjazdowego meczu z KGHM Zagłębiem Lubin.
W 19. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce zmierzy się w Hali Legionów z COROTOP Gwardią Opole. – Chcą wygrać każdy mecz i pewnie będą walczyli tak jak ostatnim spotkaniu przeciwko nam w Pucharze – powiedział przed spotkaniem Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
W 19. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce zmierzy się w Hali Legionów z COROTOP Gwardią Opole. Przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich” podzielił się informacjami o stanie zdrowia Szymona Sićki oraz Hassana Kaddaha, oraz opinią o najbliższym rywalu.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Cracovią. „Żółto-czerwoni” będą chcieli podtrzymać serię meczów bez porażki na bardzo niegościnnym terenie.
Znamy sędziego głównego spotkania 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.
W miniony czwartek w sali konferencyjnej Binkowski Resort Kielce odbyło się pierwsze w historii spotkanie biznesowe z Akademią Piłkarską DAP Kielce! – Wierzymy, że takie spotkania jak to przyniosą dużo dobrego dla rozwoju DAP Kielce – komentuje właściciel, Adrian Leszczyński.

Copyright © 2025 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group